Циклова комісія викладачів фізичного виховання та захисту України

Krasnitska Tymoshchuk
Kalenjuk Sokoljuk
Muhalchuk Klimchuk

 

Проблеми, над якими працює комісія: оцінювання нормативних досягнень студентів у світлі вимог Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо відміни кількісного контролю окремих фізичних якостей, реалізація змісту освітньої галузі «фізична культура і здоров’я» в Дубенському педагогічному коледжі РДГУ, вдосконалення організації навчально – виховного процесу в Дубенському коледжі РДГУ.

  Педагогічне кредо комісії:
«Виховуємо, навчаємо і про здоров’я дбаємо».

Діяльність комісії викладачів фізичного виховання та захисту Вітчизни спрямована на підготовку майбутніх учителів початкової школи до роботи з фізичного виховання, що здійснюється на принципах індивідуального та особистісного підходу, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого використання різноманітних форм і засобів фізичного вдосконалення.

Історія комісії викладачів фізичного виховання та захисту Вітчизни Дубенського коледжу РДГУ

ВСП "Дубенський педагогічний фаховий  коледж РДГУ"– навчальний заклад, у якомуналежна увага приділяється фізичному розвитку студентів.

Предметно-методична комісія викладачів фізичного виховання та захисту Вітчизни бере свій початок з перших днів заснування нашого навчального закладу.

         Відтоді і до 70-х років ХХ століття викладачі фізичного виховання входили до складу предметно-методичної комісії педагогіки, історії, географії, фізкультури (наказ №79 від 05.09.1956р., керівник Тичиніна В.І.).

         Першим викладачем фізичного виховання до 05.02.1952 року був Шатанов Василь Леонтійович. Він же очолив фізкультурний гурток (1946р.), а з 1948 р. став керівником військового кабінету та військовим керівником. З 12.08.1947р. викладачем фізкультури призначено Снєжинського Юрія Яковича.

         Відповідно до наказу №104 від 04.04.1949р. важливими фактами є поновлення обов’язкового проведення на подвір’ї училища ранкової фізкультурної зарядки, а також запровадження спортивної форми на заняттях фізвиховання. Згідно з наказом №117 від 13.10.1949 р. з метою якісного проведення занять по фізвихованню і виконанню гігієнічних вимог на заняттях обовязковою умовою було з’являтися в спортивному взутті (балетки), а для факультативних занять кожний слухач повинен був придбати спортивний костюм: для юнаків – майка, труси, спортивні брюки, балетки; для дівчат – піврукавка, спортивні брюки, балетки.

У 50-х роках викладачами фізичного виховання працювали: Загальський Георгій Вікторович (19491950 рр.); Долгий Іван Ілліч (1950 р.); Прокопчук Степан Васильович (1950–1953 рр.);  Чайковська Ганна Михайлівна (1953–1955 рр.).

         Результативними були перші змагання на районних та обласних рівнях слухачів Дубнівського училища, які посіли І та ІІ місця, про що свідчить наказ №125 від 29.10.1949 р. « Про спортивні досягнення з оголошенням подяки».

         Визначальну роль у становленні організаційної роботи з фізичного виховання, зміцненні спортивної та матеріально-технічної бази Дубнівського педучилища відіграв прихід в установу корифея спорту Соболєва Аркадія Вікторовича, якого з 08.02.1952 р. призначено керівником військової та фізичної підготовки. Працюючи в педучилищі до 1991 року, Аркадій Вікторович займав різні посади (керівник військової та фізичної підготовки з 1952 р., керівник фізичного виховання з 1964 р., голова ПМК, член приймальної комісії, керівник групи, тощо).Був наставником цілої плеяди відомих спортсменів Дубенщини, очолив когорту своїх послідовників – викладачів фізичного виховання сьогодення. Колектив педагогів та армія студентів-випускників залишили у своїй пам’яті гарні спогади про неординарну особистість Соболєва Аркадія Вікторовича як людини,достойної найкращих, найвеличніших слів,тому що все життя він прожив гідно, з відкритою душею і щедрим серцем. Авторитетний, далекоглядний, відповідальний, вимогливий до себе та інших,якийнаділений багатогранним талантом організатора та безмежною відданістю спорту, що став справою його життя. Аркадій Вікторович був беззаперечним прикладом для тих, хто жив і працював поруч.

         Саме в цей час визначним показником спортивної діяльності установи є зайняте ІІ місце в І Обласній студентській спартакіаді Рівненської області, завоювання кубку Добровільного спортивного товариства «Іскра».

         Навчальні плани підготовки фахівців в зазначений період містили в собі такі дисципліни як: фізкультура, спецпідготовка, допризовна підготовка, фізпідготовка; з 1964-65 н.р. – методика фізичного виховання; з 1968-69 н.р. – введено в навчальне навантаження заняття в спецгрупі. Захоплюючим нововведенням з 1956 р. в позааудиторній роботі став гурток мотоциклістів (керівник Соболєв А.В.).

         Протягом 60-х–70-х рр. викладачами фізичного виховання у Дубнівському педучилищі працювали: Артеменко Катерина Давидівна (1956–1957рр.); Бойчук Михайло Гнатович (1959–1960рр.); Казлан Валерій Васильович (1961–1962рр.); Дичківський Микола Петрович (1962–1966 рр.); Дмитрук Раїса Петрівна (1964–1965рр.).

З 1961 року викладачі фізичного виховання входять до складу предметно-методичної комісії математики, природознавства, ручної праці, фізкультури, а з 1968р. – до методоб’єднання викладачів історії, педагогіки, фізвиховання (голова Черненко З.П.).

Яскравий слід спортивних здобутків і досягнень в історії училища залишили по собі 70-ті роки:1963р. – лижні змагання на першість середніх спеціальних учбових закладів області – І місце, міста - І місц);1964р. – змагання ІІІ Обласної спартакіади колективів фізкультури середніх і спеціальних учбових закладів ДСТ «Спартак» - І місце команди гімнастів; 1965р. – фінальні змагання ІІ Обласної спартакіади здоров’я обкому профспілки працівників освіти – І місце у комплексному заліку з 7-ми видів спорту; 1966р. – змагання зі спортивної гімнастики за програмою Обласної спартакіади серед спеціальних учбових закладів - І місце четвертий рік поспіль.

BogutКоманду знаних професіоналів у справі навчання та виховання молодого покоління у 1966 р. поповнили Богут Леонід Дмитрович (1966–2008 рр.) та Siklitsky
Сикліцький Лонгін Олександрович (1966 – 2010 рр.) – люди компетентні і вольові, які користувалися авторитетом й повагою, пропрацювавши в навчальному закладі понад 40 років.
За цими швидкоплинними літами криється нелегкий шлях утвердження їхніх принципів, пошуків та звершень. Девіз життя Богута Л.Д.: «Сила спорту у здоров’ї, сила людини – в її умінні працювати та спілкуватися з іншими». Головна відмінна професійна риса Сикліцького Л.О. – постійний пошук і вдосконалення навчального процесу, його науково-методичне обґрунтування. З 1980 р. він був керівником фізичного виховання. Ця людина з багатолітнім досвідом і визнанням залишається взірцем ведення здорового способу життя, що викликає глибоку шану та повагу.

         Позакласна спортивно-масова робота в навчальному закладі була представлена організацією таких видів спорту: баскетбол, волейбол, ручний м’яч, шашки та шахи, легка атлетика, конькобіжний спорт, спортивна гімнастика, велоспорт, плавання, настільний теніс, стрілецький спорт, лижний спорт, туризм.

         У 80-і – 90-і рр. колектив викладачів фізичного виховання та військової справи поповнили такі працівники: Бєліков Лев Андрійович (1970р.); Берест Валерій Іванович (1972–1977 рр.);Яковенко Володимир Геннадійович (1975 – 1979 рр.); Бойко Р.А. (1977р.); Алейніков М.І. (1977 – 1979рр.); Мазурок Олексій Юхимович (1980 – 1981 рр.).

         З 1980 р. предметно-методична комісія має назву ПМК викладачів хімії, біології і фізичного виховання, з 1984 р. – ПМК викладачів фізичного виховання, військової підготовки.

         Наказом №30 від 31.01.1981р. призначено викладачем фізичного виховання Стокарського Петра Миколайовича, який у 1984р. очолив ПМК і пропрацював у закладі до 2000р.

      1984р. відзначився поповненням кадрового складу молодими спеціалістами,а саме: Тимощуком Миколою Олександровичем (наказ №227 від 31.08.1984р.); Музикою Михайлом Івановичем (1984–2010рр.); Царуком Миколою Миколайовичем (1984–2010рр.).

MuzykaMIЗ 1984 по 2010 знаною постаттю у спортивному житті нашого навчального закладу був Музика М.М. – двічі майстер спорту, суддя національної категорії з велоспорту. З 2000 року – голова ПМК викладачів фізичного виховання та допризовної підготовки. Успішна та самодостатня особистість, джерело невичерпної та незгасимої енергії, Михайло Іванович, який завжди інтереси своїх вихованців ставив вище власних, завоювавши тим самим любов і щиру вдячність студентів та їх батьків.

    Із 02.09.1991р. викладачем фізичного виховання призначено Дмитрука Миколу Володимировича. Усі, хто протягом 1991–2010 років працювали з ним, із задоволенням згадують як ділові, так і прості людські стосунки з колегою.

Протягом 2005 – 2016 рр. викладачем фізичного виховання працював у коледжі Годунко Олександр Анатолійович. Йому завжди був притаманний педагогічний такт у ставленні до студентів, повага до кожного з них, прагнення знаходити нові оригінальні, нестандартні підходи до вирішення складних навчально-виховних проблем. Вів спортивну секцію з волейболу у юнаків.

   Традиції своїх попередників сьогодні вміло підтримують і творчо розвивають фахівці своєї справи: Микола Олександрович Тимощук, Ольга Володимирівна Красніцька, Петро Ігорович Михальчук, Богдан Федорович Каленюк, Олена В’ячеславівна Соколюк.

Дружний і працездатний колектив комісії на сьогодні зберігає і примножує кращі традиції, плекає молоді спортивні таланти, прищеплює студентам любов до фізичної культури, прагнення до здорового способу життя.

Тимощук М. О. – керівник фізичного виховання, викладач вищої категорії, старший викладач. Працює в коледжі з 1984 року. Микола Олександрович відзначається високим рівнем професіоналізму, ініціативи, творчості, досконало володіє ефективними формами, методами організації навчально-виховного процесу. Організаторські здібності педагога, постійний пошук нових форм у роботі дозволили поліпшити науково-методичне забезпечення комісії та покращити спортивну матеріально-технічну базу коледжу. Творчий пошук, постійне вдосконалення педагогічної майстерності, високе почуття відповідальності за доручену справу – такий стиль роботи викладача. Працьовитістю, прагненням до самовдосконалення, цілеспрямованістю, любов’ю до студентів, чесністю завоював повагу, авторитет серед студентів, батьків, педколективу. Веде спортивну секцію з баскетболу у дівчат.

Красніцька О. В. – головаПМК викладачів фізичного виховання та захисту Вітчизни, викладач І категорії. Педагогічну трудову діяльність розпочала у Дубенському коледжі РДГУ в 2001 році. Має ґрунтовну фахову підготовку, досконало володіє теоретичним матеріалом та методикою його викладання. Виховує позитивне ставлення студентів до фізичної культури, формує життєво важливі фізичні і моральні якості. Викладач переконана, що кожний студент – неповторна індивідуальність. Тому індивідуальний та диференційований підхід у процесі навчання і виховання студентів – основа її методичного стилю. Ольга Володимирівна постійно вникає в питання повсякденного життя своїх вихованців, намагається їх організувати, виховати кращі людські якості. Веде спортивну секцію з волейболу у дівчат.

Михальчук П. І. – викладач вищої категорії. Працює в коледжі з 2006 року. Петро Ігорович має фундаментальну фахову підготовку, добре розуміє програмові завдання, що фізична культура – складова загальної культури суспільства. Викладач на заняттях поєднує вирішення виховних, освітніх та оздоровчих завдань, вказує на необхідність оволодіння знаннями, потрібних для забезпечення здорового способу життя, активної праці, а юнакам – до служби в армії.Нестандартний творчий підхід до занять, атмосфера демократизму та оптимізація навчального процесу шляхом використання інноваційних технологій навчання – ось ознака творчого стилю викладача. Веде спортивну секцію з баскетболу у юнаків.

Каленюк Б.Ф. викладач І категорії. Працює в коледжі з 2008 року. Богдан Федорович має достатню фахову підготовку, добре володіє теоретичним матеріалом, з великою увагою ставиться до студентів, сприяє розвитку та популяризації їх рухової активності. З особливою старанністю веде секції з настільного тенісу, шахів та шашок, в яких з великим задоволенням займається молодь. Його спілкування зі студентами – це поклик душі. Палко закоханий у свою професію, вважає, що педагог для студента повинен бути зразком, еталоном етичних, естетичних і професійних якостей.

Соколюк О.В. кандидат педагогічних наук. Працює в коледжі з 2015 року. За час роботи в Дубенському коледжі РДГУ зарекомендувала себе як кваліфікований, компетентний, дисциплінований працівник, відповідальний, досвідчений педагог, умілий організатор. Як керівник наукового товариства «Золота Сова» викладач створила власну систему роботи з обдарованою молоддю. Соколюк О.В. та її вихованці систематично беруть участь у науково-практичних конференціях про що видано відповідні сертифікати.

Клімчук Б.Ф. – викладач вищої категорії. Працює в коледжі з 2010 року, викладає предмет «Захист Вітчизни». У 2014- 2015 рр. був учасником АТО. Нагороджений нагрудними знаками: «Горинь», «За честь і гідність».

Щорічно у коледжі проводяться спортивні змагання. Це чудова форма роботи зі студентами, результат систематичних та наполегливих тренувань. Студенти коледжу є багаторазовими переможцями та призерами обласної та міської спартакіад.

У коледжі навчають бути здоровим, загартовують м’язи, розвивають тіло і дух. Традиційними стали спортивно-масові свята, такі як: «Козацькі забави», «День здоровя». Вони дають простір для рухів, а значить забезпечують зарядом бадьорості і доброго настрою.

Викладачі комісії впевнені і переконують інших у тому, що тільки здорова людина має перспективу отримати належну освіту, стати справжнім фахівцем, створити сімейний добробут, реалізувати свої кар’єрні і суспільні амбіції.

Історія становлення, розвитку та існування ПМК викладачів фізичного виховання та захисту Вітчизни підтверджує незаперечний факт: кожен, хто працював і працює в нашому навчальному закладі, здійснив у загальну справу прищеплення любові молоді до спорту та здорового способу життя свій посильний внесок, який непідвладний плину часу та зміні поколінь.