Студенський профком

strilchuk

 

 

Голова студентського профкому

Стрільчук Дмитро

Студент 3 курсу, групи В
Спеціальність 013 Початкова освіта
Додаткова кваліфікація: "Вчитель інформатики в початкових класах"

 

 

Діяльність студентської первинної профспілкової організації   Дубенського коледжу РДГУ

Чи знаєте ви, яку функцію виконує у коледжі студентський профком? Що вам про нього відомо? Можливо, що вони лише збирають гроші на квіти для дівчат на 8 Березня, влаштовують конкурси краси чи вечірки? Ви, звісно ж, не помиляєтеся, але це ще не все.

Профспілкові об’єднання студентів функціонують саме для того, щоб захищати права та інтереси студентів, створити сприятливі умови для навчання і дозвілля.

На сьогодні профспілкова організація нараховує понад 500 студентів. Обов’язком профспілкового комітету студентів є погодження змін у графіку навчального процесу, переведення з контрактної на державну форму навчання, поселення студентів у гуртожиток, контроль за стипендіальним забезпеченням та виплати матеріальної допомоги студентам коледжу, проведення різноманітних культурно-масових заходів.

На черговому з’їзді ЦК профспілки працівників освіти і науки України, у звітній доповіді відзначено, що основне завдання профспілки – захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан, зокрема студентів. Ухвалено розширення прав студентських профкомів, обмежено вартість виготовлення документів про освіту, унормоване питання розміру стипендій. На засіданнях профкому у Дубенському коледжі РДГУ розглядаються та обговорюються заходи стосовно дотримання встановлених нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення рівня охорони праці, техніки безпеки передбачених колективним договором. Проводяться рейди-перевірки роботи гуртожитку на предмет безпечних умов проживання, правил пожежної безпеки.

Моєю позицією як голови студентського профкому є модернізація профспілкового руху, що стало б запорукою позитивної мотивації залишатись у профспілці. Модернізація включає активну позицію кожного члена профспілки, посилення колективних дій у захисті прав студентів, використання всіх резервів соціального партнерства. Це вимагає знань законодавства та інформованості студентів. Важливе місце також має соціальний діалог. Адже саме соціальний діалог з адміністрацією має бути найбільш перспективним і конструктивним способом вирішення всіх проблем студентів.