Консалтинговий центр «Дошкільнятко»

3DmjMoFdlsYУ рамках роботи консалтингового центру «Дошкільнятко», викладачами комісії дошкільної педагогіки, психології та окремих методик було організовано зустрічі з вихователями дошкільних навчальних закладів міста Дубна та Дубенського району.

Основними завданнями такої співпраці є створення умов для професійної взаємодопомоги та формування сучасного конкурентоспроможного фахівця в галузі дошкільної освіти.

На базі ДНЗ №7 «Золотий півник» м.Дубно, викладачем психології Ганжелюк Л.С. було проведено методичні посиденьки. Людмила Степанівна спільно зі студентами представила здобутки у вивченні та впровадженні у роботу вихователя лялькотерапії. В ході зустрічі презентувалися теоретичні результати з питань історії виготовлення ляльки, місце та значення ляльки у процесі виховання дітей минулого та сучасності. Погоджуємось з великим педагогом В. Сухомлинським, який писав «Десь у найпотаємнішому куточку серця в кожної дитини є своя струна, вона звучить на свій лад, і щоб серце відгукнулося треба налаштуватись самому на тон цієї струни». Згадати забуті і теплі   спомини про ляльку дитинства  допомогли учасникам методичних посиденьок анкети, виставки  малюнків студентів педагогічного коледжу «Лялька мого дитинства», вихованців старшої групи дошкільного закладу №7 «Лялька моєї мрії»,  казковий «Вернісаж улюбленої ляльки» та «Сучасна лялька».  Саме завдяки вернісажу ми  зрозуміли, що не кожна лялька корисна. Є іграшки, які виготовлені з шкідливих для здоров’я матеріалів, які  пропагують   сексуальні прояви, агресивність, цинічне ставлення до цінностей.

    Завідувачка дошкільного закладу № 7 Галина Олександрівна Іщишина звернула увагу на альтернативу -  авторську виставку ляльок дубенчанки  Людмили Василівни Опалак. Пошиті майстринею ляльки з екологічно чистих  текстильних  і природних матеріалів. Кожна з них має свою історію, своє призначення. Виготовлені з любов’ю авторські ляльки, привернули увагу всіх присутніх. Цікаво було дізнатись про ляльку- мотанку, десятиручку, ляльку яку давали подорожуючим, лялька на щастя, ляльки – сплюшки, ляльки – обереги та багато інших. Виготовляючи ці ляльки, автор вкладає у них не лише свою душу, але і душу українського народу , його історію, звичаї та традиції, що навчають великої любові і турботи про ближнього, добра, виховують патріотичні почуття, моральні якості. Такі ляльки хочеться рекомендувати маленьким дошколярикам, адже вони  цікаві, корисні, безпечні. В них вкладена позитивна енергетика всіх поколінь українського народу.

Ганжелюк Л.С. разом зі студенткою 2-Д курсу  Чумак Олесею, запропонували всім присутнім долучитися до процесу створення ляльки та самостійно виготовити ляльку-мотанку. Зустріч пройшла плідно та в атмосфері інноваційного творчого пошуку нових реалій роботи дошкільного закладу.

Для вихователів та вихованців середньої групи ДНЗ №5 «Дюймовочка» м.Дубно було запропоновано інтегроване заняття з образотворчого мистецтва та природи «Подорож весняними стежками». Діти середньої групи мали змогу здійснити дивовижну подорож у барвистий весняний світ та оживити свої весняні фантазії за допомогою нетрадиційних технік малювання.

Методисти Плотнікова О.Д. та Лагнюк Л.М. разом зі студентами-практикантами 4 курсу, спеціальності «Дошкільна освіта» презентували низку інноваційних технологій, які можна використовувати у роботі вихователя дошкільного закладу. Студенти-дошкільники продемонстрували вміння презентувати власний професійний та творчий потенціал.

Предметом активного обговорення стали актуальні питання перспектив дошкільної освіти. Шевчук Н.П., завідувач навчально-виробничою практикою, Найда Р.Г., голова предметно-методичної комісії викладачів дошкільної педагогіки, психології та окремих методик, методист ДНЗ № 5 «Дюймовочка» у своїх виступах звернули увагу на основні завдання дошкільної освіти, зокрема збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини; вироблення творчого, дослідницького підходу до педагогічної діяльності.

Консалтинговий центр «Дошкільнятко» активно продовжує свою співпрацю з освітянами Дубенщини. Особливу увагу приділено пошуку ефективних та креативних підходів до реалізації завдань дошкільної освіти та наданню методичних послуг. Адже, успіх розпочатої справи залежить від бажання та віри в те, що робимо, наголошувала Софія Русова.