Педагогічна практика з додаткової кваліфікації «Керівник дитячого художнього колективу»

Де думка сильна –

Справа повна сили.

Вільям Шекспір

         Педагогічна практика з додаткової кваліфікації «Керівник дитячого художнього колективу» — це ефективна навчальна форма підготовки студентів до музично-освітньої роботи в школі. У процесі підготовки і здійснення музично-освітніх дій студенти під керівництвом викладача мають змогу практично формувати й удосконалювати інтерпретаційно-виконавську, гностичну, проекційну, комунікативну, оцінювальну функції та здійснювати безпосереднє керівництво дитячим художнім колективом.

 

DSCN3129  DSCN3071 

 

         Уже стало хорошою традицією, що студенти 3 курсу, групи В завершують практику з додаткової кваліфікації «Керівник дитячого художнього колективу» захистом творчих надбань. Не став винятком і нинішній раз. 9 грудня 2015 року у ЗНЗ №1 м.Дубна запанувала ейфорія справжнього мистецького свята, яка поєднала присутніх у актовій залі студентів, маленьких артистів, викладачів коледжу, вчителів школи, батьків.

         Студенти вкотре здивували аудиторію цікавим інноваційним дійством. Відомо, що аби завоювати серця вихованців, налаштувати дітей на осягнення музичних образів, на творчу співпрацю з музикою, необхідне уміння цікаво, емоційно-образно про неї розповідати і яскраво, майстерно її виконувати.

         Власне це і вдалося учасникам творчого проекту — студентам та їх вихованцям під керівництвом Пулик І.М.

         Дійство відкрив ансамбль інструментальної музики «Море мрій» (керівник Дацюк Б.Ю.). Далі ведучі телепрограми «Акорд» — Лілія Кирилюк та Іванна Тимощук спрямували увагу «телеглядачів» на екран, де демонструвався відзнятий студентами «документальний» фільм «Ми і наші діти» (головний режисер – Пулик І.М., головний оператор – Поляченко Анастасія) про співпрацю та творчий шлях студентів 3 курсу, групи В й колективу «Ясочка». З’явилась Королева Музика, яка запропонувала усім присутнім у залі відгадати музичні ребуси та загадки.

         Про любов до мистецтва розповіли минулорічні учасники мистецького проекту, нині уже учні 5-го класу ЗОШ №1: Надійка та Софійка Дехтярчук, Юлія Савчук та Юлія Ружнілова. У їх виконанні прозвучали пісні та фортепіанні твори.

         А згодом наступила найочікуваніша частина свята – чарівна, несподівана та загадкова, фантастична та музична «Казка про лінь». Головні її герої – лінивий хлопчик Роман, Лінь, мама, пустотливий вітерець, сунички та решта персонажів грали й співали під музичний супровід Світлани Шендери. Далі студенти разом зі своїми вихованцями заспівали патріотичних пісень, зауваживши, що все добігає кінця, а ось у безкрайнього українського неба, безмежного поля і розлогої пісні його немає.

         Також студенти презентували виставку робіт «Музичний світ нашими очима» та спільну творчо-пошукову роботу під назвою «Аколада».

         До слова студенти запросили присутніх на святі директора коледжу РДГУ Бабака В.П., завідувача навчально-виробничої практики Шевчук Н.П., які відзначили змістовність та насиченість проведеного дійства і висловили сподівання, що вміння та навички, здобуті студентами у ході реалізації їхніх практичних дій із додаткової кваліфікації «Керівник дитячого художнього колективу» знадобляться їм під час основної педагогічної практики.

         Заключним акордом творчого проекту став святковий торт, з любов’ю випечений руками студентів, із запаленими на ньому маленькими свічками, які ніби символічно промовляли: «У наших серцях горить вогник натхнення, отже ми зможемо запалити вогники творчості у серцях наших вихованців». А кодою свята стали напутні слова керівника практики з додаткової кваліфікації «Керівник дитячого художнього колективу» старшого викладача, викладача-методиста Пулик І.М.: «Розфарбуймо партитуру життя чарівною музикою і отримаємо хвилю натхнення на високій ноті».