Пісенний бум

3«Єдиний шлях до знань - це діяльність»

Бернард Шоу

         Перебудова системи вітчизняної освіти передбачає реалізацію низки важливих завдань, одним із яких є підготовка фахівців нової формації, здатних до творчого використання могутнього потенціалу музичного мистецтва в навчально-виховній діяльності.

     Педагогічна практика із додаткової кваліфікації «Керівник дитячого художнього колективу» — це ефективна навчальна форма підготовки студентів коледжу до музично-освітньої діяльності у початковій школі.  Мета цього виду практики полягає у формуванні музично-виконавських і педагогічних знань, умінь та навичок, необхідних майбутнім фахівцям для художнього спілкування з учнями у позакласній музично-виховній роботі. У ході реалізації цього виду практики студенти мали змогу сформувати змістову, мотиваційну та оперативну основи майбутньої професії.

         Студенти третього курсу, групи В традиційно завершують проходження педагогічної практики з додаткової кваліфікації «Керівник дитячого художнього колективу» творчим захистом практичних надбань.

         25 листопада 2014 року студенти-практиканти під керівництвом Пулик І.М. запросили на «прямий ефір» телепередачі «Домінанта», темою якого став «Пісенний бум». У цікавій інноваційній формі відбувалось усе дійство. Присутні у залі «телеглядачі» — студенти, викладачі, батьки мали змогу познайомитись із творчим колективом «Ясочка», створеним студентами-практикантами на базі 4-А та 4-Б класів ЗНЗ № 1 м. Дубна (класоводи: Максимюк Світлана Іванівна та Постельжук Леся Григорівна). Спільні мистецькі дії учасників проекту, а особливо маленьких артистів, зачаровували, без сумніву, протягом усього дійства. Як студенти, так і школярі продемонстрували різноманітні мистецькі дії: спів, гру на музичних інструментах, акторські здібності. Ведучі « прямого ефіру»: Зоряна Жук, Петро Рудий (3-В курс); Юлія Савчук, Юрій Кириченко (учні ЗНЗ №1), найактивніші співаки солісти – сестрички Надійка та Софійка Дехтярчуки, акомпоніатори – бандуристи, скрипалі, баяністи (3-В курс) занурили усіх присутніх у справжню творчу атмосферу.

         Дійство супроводжували мультимедійні засоби. «Оператори» прямого ефіру» доклали чимало зусиль, аби відзняті ними сюжети («Ми і наші діти» «Лісова музична школа», «Ательє індпошиву «Їжачок») стали яскравим доповненням музично-освітнього заходу, зразком використання ІКТ технологій.

         У «прямому ефірі» до слова ведучі запросили завідувача навчально-виробничої практики коледжу Шевчук Ніну Павлівну, яка звернула увагу на практичному спрямуванні заходу, на його місце та ролі у формуванні професійних компетентностей майбутнього керівника дитячого художнього колективу.

 

         Свято закінчилось піднесено, на найвищій ноті  творчого запалу та ентузіазму – піснею Лесі Горової «Музика живе».

    Учитись важко, а учить ще важче,

але не мусиш зупинятись ти,

як дітям віддаси усе найкраще,

то й сам сягнеш нової висоти.