Звітна конференція за результатами пробної практики з додаткової кваліфікації «Вчитель іноземної мови в початкових класах» 2018

13 листопада 2018 року в Дубенському коледжі РДГУ відбулася конференція за результатами проходження студентами ІІІ курсу, групи А пробної педагогічної практики з додаткової кваліфікації «Вчитель іноземної мови в початкових класах».

Під час звітної конференції студенти поділилися враженнями від практики, а також креативними та цікавими ідеями, які втілювали на уроках та позакласних заняттях.

kpr 01 kpr 02

На конференції були присутні гості, вчителі іноземних мов баз практики: Стрижеус І. В. та Киричук М. Л., а також керівники практики від коледжу: Зінченко О. А., Пелагій Т. Я., Кочубей А. В. та завідувач навчально-виробничої практики коледжу Шевчук Н. П.

Студенти продемонстрували різноманітність дидактичних засобів і прийомів, які використовували на уроках та позакласних заняттях, а саме: «Колористика настрою», гра «Смайлики», вправа «Хатинка», гра «Пазли», гра «Знайди слово», колажування, гра «Хто наступний» тощо.

kpr 03 kpr 04

Також студенти обговорили проблему мотивації учнів та розглянули фактори, які впливають на неї. Згадали й те, що повинен зробити вчитель для підвищення мотивації учнів.

Розповіли студенти і про сучасний спосіб вивчення іноземної мови за допомогою пісень. Згадали й те, що музика і пісні можуть бути інтегровані в процес вивчення іноземної мови для активізації навчальної діяльності і підвищення мотивації навчання. Різноманітні вправи з текстами пісень можуть оживити і прискорити процес навчання. Розповіли, на що саме впливає музика й іноземні пісні та ознайомили присутніх з критеріями їх відбору.

kpr 05 kpr 06

Студентка чудово продемонструвала захоплюючу гру «Blind man», під час якої діти, граючись, перевіряли засвоєний матеріал.

Вчитель англійської мови Дубенського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» Стрижеус І. В. зазначила, що абсолютно всі форми роботи, використані студентами під час уроків та позакласних занять англійської мови, заслуговують на увагу. Адже переважна більшість студентів презентували себе як майбутні талановиті та креативні вчителі. Учитель охоче поділилася своїм досвідом навчання іноземної мови в Новій українській школі. Стрижеус І. В. продемонструвала ефективні форми та методи роботи, оперативно ознайомила присутніх із завданнями на певних етапах уроку, таких як: «Remember colours», «Rainbow», «Find all letters “u”», «Colour all sides of umbrella. Cut and stick together», «Reading», «Writing», «Повторення вивчених лексичних одиниць».

kpr 07 kpr 081

Студенти проаналізували власну роботу, роботу учнів та шляхи взаємодії вчителя з учнями, описали процес підготовки до уроку та позакласного заняття, його структуру та зміст, зробили висновки та оцінили її як успішну. Їм вдалося реалізувати всі поставлені цілі та завдання, набути безцінного практичного досвіду і навичок роботи з класним колективом засобами іноземної мови, поглибити свої знання з педагогіки і методики навчання іноземної мови, сформувати уміння організації продуктивної взаємодії з класом на уроці; уміння грамотно розподіляти час уроку і навантаження, відповідно до рівня знань як класу, так і окремих учнів; уміння грамотно реалізувати уроки і позакласні заходи, аналізувати їх.

kpr 08 kpr 09

Виступила і Киричук М. Л., вчитель німецької мови Дубенської гімназії №2, яка подякувати викладачам і тим студентам, які з нею співпрацювали. Студенти серйозно і наполегливо готувалися до проведення уроків, використовували інтерактивні форми навчання, гарно проводили позакласні заходи, прищеплюючи дітям інтерес до вивчення іноземної мови.

Власними думками поділилася і завідувач навчально-виробничої практики коледжу Шевчук Н. П.: «Мені імпонувало те, що всі студенти були залучені до активної роботи. Я думаю, що мотиваційний пошук – це шлях до успіху як для учнів, так і для студентів. Сьогодні ви були комунікабельні, а комунікабельність - це теж ключ до успіху. Ви продемонстрували свою творчість, гарно презентували себе. Звичайно, це заслуга і керівників практики, які працювали з кожним із вас. Як казав о. Ігор Бойко: «Якщо ми любимо те, що ми робимо, то це дає правильний результат». Отже, нам потрібно крок за кроком йти до певної мети, і ми досягнемо своєї цілі».