STOP! Булінг!

Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини – все це може стати причинами цькування дитини. Тривалі агресивні дії щодо іншого в світі називають булінгом.

Україна – в першій десятці країн Європи за його поширеністю з-поміж 11-15-річних школярів. Вона залишила далеко позаду не лише найбільш соціально благополучні Данію чи Норвегію, але й, приміром, Угорщину та Грецію. Такі дані наводить ВООЗ.

Торік 67% українських дітей або були жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу, за даними ЮНІСЕФ. Чверть із них безпосередньо зазнали цькувань. 48% цих дітей нікому не розповіли про пережите.

Чи не вперше в Україні заговорили голосно й відверто про цю проблему.

bul1 bul3 bul2

26-27 лютого у Дубенському коледжі РДГУ діє виставка інформаційно-методичних метеріалів «Увага! Булінг!», з метою привернення уваги студентів - майбутніх педагогів, вихователів, соціальних педагогів до актуальної проблеми сьогодення.

Організатори виставки – викладачі комісії загальної та соціальної педагогіки і психології прагнуть розширити знання студентів про причини, прояви та наслідки шкільного булінгу, сформувати систему психолого-педагогічних дій з протидії шкільному насильству.

Члени клубу «Волонтер» (керівник О.В. Хітрова) розповсюдили серед студентів коледжу буклети «Зупинимо булінг разом!» від Міністерства юстиції України.

bul4 bul5