Методична майстерня

31 жовтня  2019 року згідно плану роботи центру інтеркультурності інтегрованої програми професійно-практичної підготовки студентів  «Джерело» студенти III курсу, групи А, завідувач навчально-виробничої практики Шевчук Н.П. та керівник практики Пелагій Т.Я. взяли участь у районному семінарі вчителів німецької мови, який був проведений у формі методичної майстерні. Тема семінару - «Розвиток комунікативної компетенції учнів на уроках німецької мови».

fl02 fl03

 

На початку зустрічі Вікторія Леньо, методист районного методичного кабінету, ознайомила присутніх  з проблемою формування комунікативної компетенції на сучасному етапі, наголосила на важливості упровадження новітніх педагогічних технологій, необхідних для навчання комунікації, презентувала пілотний проект "Deutsch lernen mit Filmen:sehen, verstehen und besprechen".

fl04 fl05

 

Анастасія Базака, студентка III курсу, групи А, продемонструвала практичне використання опор різних типів з метою формування іншомовної комунікативної компетенції у діалогічному та монологічному мовленні на початковому етапі. Присутні переконались, що вербальні, невербальні опори та опори змішаного типу не лише полегшують працю вчителя, а й роблять навчання захоплюючим, створюють ситуацію успіху на уроці. 

Усім відомо, що гра для дітей  молодшого шкільного віку  має виключне значення: гра для них – це навчання, праця, серйозна форма виховання. Про це наголосила у своєму виступі студентка Нікітюк Олена. Зокрема вона зауважила, що, задовольняючи потребу дитини гратися, перевтілюватись, рухатись, учитель забезпечує умови для вивчення іноземної мови. Така форма навчання не виснажує нервову систему та організм дитини, а реалізується головним чином за рахунок мимовільних процесів сприйняття і пам’яті. Студентка  запропонувала присутнім різноманітні ігри та цікаві завдання для формування комунікативної компетенції. Ці ігри можна використовувати для індивідуальної та групової роботи. Ними можна користуватись на різних етапах уроку: для пояснення нового матеріалу, закріплення навчальних досягнень та повторення вивченого.

fl06 fl01

Ми переконались, що така форма проведення семінару є ефективною як для вчителів, так і для студентів. Усі присутні збагатили свої знання з даної теми, познайомились з багатьма навчальними сайтами, які можуть бути корисними під час підготовки до уроків, перевірили свої уміння, отримали позитивні емоції і гарні враження. Учасникам семінару було вручено сертифікати про успішне підвищення кваліфікації