На гостини до друзів

"Подорожі навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома", - стверджував Анатоль Франс.

POL3

10-13 травня у складі творчої групи делегації міської ради я вперше побувала у Польщі. Ця поїздка стала можливою внаслідок участі команди Дубенського коледжу РДГУ у відзначенні в Дубні Дні міст-побратимів. Саме наші студенти вибрали мене «кращим гравцем команди» і нагородою від Дубенської міської ради стала участь у Святі дитячої творчості у місті Гіжицько.

POL1 POL2

Програма перебування була досить насичена: екскурсії по місту, відвідини польської школи, костелу, прогулянка по мальовничому озері на катері, зустріч з бургомістром…Незабутні враження, море емоцій, шквал приємних моментів. Хочеться висловити слова вдячності і членам українського товариства в Польщі, і, особливо, міському голові В.М.Антонюку та начальнику відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Е.А.Шевчук за надану можливість ознайомитись з чудовим містом Гіжицько та його мешканцями. Щира подяка і адміністрації коледжу за допомогу в організації поїздки.

                                 Маргарита Боровець,

студентка 1-А курсу

Європейські мови в міжкультурній комунікації

26 вересня відзначається День європейських мов як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Це свято досить молоде. Його виникнення пов'язане з тим, що ХХІ століття ЮНЕСКО оголосило століттям поліглотів.

dem18 01 dem18 02

З нагоди Міжнародного дня європейських мов учасниками лідерської програми Євронація та Євроклубу за підтримки міського голови 27 вересня в малій залі міської ради був проведений круглий стіл «Європейські мови в міжкультурній комунікації» . Учасниками заходу були студенти коледжів міста Дубна. За сприяння Шевчук Ерни Ананіївни на свято прибули священик з Рівного та ксьондз Мартін. Священик Роман із Рівного поділився своєю думкою про значення іноземних мов у житті людини. Сам Отець Роман добре володіє 3-а мовами. Він наголошував: «Мову потрібно вивчати із самих початків». Наприкінці свого виступу наш гість продекламував «Заповіт» Шевченка англійською мовою.

dem18 03 dem18 04

Дуже цікаво було слухати виступ ксьондза Мартіна - поляка, який працює в Україні. Спілкувався з учасниками ксьондз своєю рідною мовою - польською.Також було надано слово викладачці французької мови Дубенського коледжу РДГУ Наталії Брюхановій. Пані Наталія розповіла про велике значення французької мови та поділилася із присутніми думками про роль іноземної мови в житті людини. А наприкінці виконала пісню Патрисії Каас "Mon mec a moi".

dem18 05 dem18 06 dem18 07

Варто подякувати студентам І курсу, групи А Баковчук Ірині та Хіц Ользі, які були ведучими свята. Власюк Наталія продекламувала вірш про українську мову, свої знання іноземних мов продемонстрували студенти Базака Анастасія (ІІ-А), Захарчук Інна (ІІ-А) та Павлюк Яна (ІІІ-А). Вони декламували вірші іноземними мовами: англійською, німецькою та польською. Присутніх зачарувала Карпюк В.,студентка ІІІ-А курсу, своєю грою на бандурі і виконанням пісні «Ти до мене не ходи».

dem18 08 dem18 09 dem18 10

Наприкінці заходу гості були нагороджені квітами та подарунками від міської ради.

Знати іноземну мову - це не просто норма, але й необхідність. Знання іноземних мов - це ключ до успіху в сучасному європейському світі, бо, перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом.

dem18 11 dem18 12
dem18 13 dem18 14

Чудова подорож до Гіжицько

«Світ — це книга. І хто не подорожував по ньому — прочитав у ній лише одну сторінку (Августин Аврелій).

Справді, подорожі дають можливість дізнатись багато нового і оцінити те, що маєш. Чергову мандрівку у світ братніх культур запропонувала студентам та викладачам Дубенського коледжу РДГУ Дубенська міська рада.

p18 1 p18 2

За активної підтримки міського голови Василя Антонюка, начальника відділу з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації Ерни Шевчук, адміністрації та особисто директора коледжу Валерія Павловича Бабака 22-25 червня 2018 року творчі колективи навчального закладу презентували українську культуру в місті Гіжицько (Польща) на святі міст-партнерів «На стику культур». Свою майстерність показали театр народної пісні «Погостини» (керівник Ірина Пулик), ансамбль народних інструментів «Музиченьки» (керівник Петро Марцинковський), фолькгурт «Намисто» (корівник Василь Бережанський), ансамбль бандуристів «Мальви» (керівник Леонід Мороз), солістка-саксофоністка Софія Мельничук (керівник Богдан Дацюк).

p18 3 p18 4
p18 11 p18 12

Друзі-побратими із Польщі створили колективу прекрасні умови проживання та чудовий відпочинок. Гіжицько по праву називають центром «Країни Великих Озер», бо навколо нього і справді знаходиться понад 110 озер. Студенти та викладачі мали змогу прогулятись затишними вуличками Гіжицько, помилуватись набережною з веревицею білих яхт, відвідати неповторний туристичний об’єкт – Водонапірну башту (перелому XIX i XX століття). У стінах башти створено туристично-культурний комплекс: окрім кав'ярні, оглядового майданчика з підзорними трубами, студенти відвідали мазурські міні-музеї, розташовані на кожному поверсі культурного об’єкту.

p18 5 p18 6 p18 7

Особливо запам'ятається усім час, проведений у фортеці Боєн, яка була закладена в середині ХІХ століття. Фортеця побудована у вигляді неправильної шестикутної зірки і входила в лінію оборони Великих Мазурських озер. Вона блокувала стратегічний перешийок між озерами Неготін і Кісайно. Дуже пізнавальною була 1.5-годинна екскурсія з цікавими історичними фактами та описами. А на закінчення всіх чекала вечеря-пікнік, організована польськими друзями в стінах фортеці.

p18 9 p18 10

 

Студенти та викладачі щиро вдячні Дубенській міській раді та адміністрації Дубенського коледжу РДГУ за неймовірні враження і можливість презентувати творчі здобутки на теренах сусідньої братньої держави.

День Європи у Дубно

Щорічно, починаючи з 2003р., Україна разом з усією європейською спільнотою святкує День Європи. У країнах Європейського Союзу це свято традиційно відзначається 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня. День Європи є для жителів України днем спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

de 1 de 2 de 5

Цього року святкування Дня Європи у нашому місті припало на четвер 17 травня. Цей день виявися по-справжньому особливим, адже поєднав у собі також День вишиванки та велике християнське свято – Вознесіння. Традиційно у центрі міста був проведений святковий захід та інтелектуальний квест визначними місцями Дубна. Участь у змаганні взяли представники всіх навчальних закладів міста. Оцінювались представлення команди і успішне виконання завдань на кожній зі станцій квесту. Під час змагання усі команди показали ґрунтовні знання історії свого міста та Європи, міст-побратимів, а також духовної та літературної спадщини. Оцінювали учасників відомі люди міста, духовні особи, письменники та громадські діячі. Беззаперечну перемогу, щирі привітання та навіть обійми отримала команда Дубенського коледжу РДГУ. Судді були приємно вражені знаннями, вихованістю та оптимізмом студентів, тому завчасно пророкували їм перемогу. Після побиття рекорду з кількості правильних відповідей на одній із станцій наша команда отримала щедру порцію усмішок та обіймів з боку навіть, здавалося б, дуже суворих суддів.

de 3 de 4

По завершенню свята усі учасники квесту були нагороджені солодкими призами. Також заступник міського голови Василь Скринчук був приємно вражений кількістю молоді, яка прийшла у вишиванках. Це лише зайвий раз підтвердило, що дубенська молодь не лише активна, але й свідома. Завершили свято знову студенти педколеджу, провівши флеш-моб із прапорами біля памятника борцям за волю України. На завершення на площі пролунали гімни України та ЄС як символ толерантності та співдружності різних культур. Наша сила в єдності, наша сила в різноманітті. Цінуймо свою державу і не забуваймо прагнути кращого, бо ми того варті!

День міст-побратимів 2018

Щороку, у останню неділю квітня, світова спільнота святкує День міст-побратимів. Ця подія має особливе значення. Рух міст-побратимів стихійно виник у роки Другої світової війни та став символом дружби і толерантності. Традиційним це свято стало і в нашому місті.

mp18 1 mp18 2

Як і багато міст України, Дубно має декілька міст-побратимів. Серед них болгарський Белоградчик, польські міста Гіжицько та Соколув-Подляський, чеський Унічев. З ними Дубно має тісні культурні та економічні зв’язки.

mp18 3 mp18 4

26 квітня за сприяння міської ради у нашому місті проводилася уже традиційна міська інтелектуальна гра «Дубно та його міста-побратими». Участь у ній взяли команди з різних навчальних закладів, кожен з яких представляв певне місто-побратим. Не стали винятком і студенти педколеджу, представники лідерської програми «Євронація» та Євроклубу, які взяли активну участь як у підготовці, так і проведенні заходу. Цьогоріч команда коледжу презентувала традиції та культуру мальовничого польського містечка Гіжицька. Представникам команд було запропоновано створити алею міст- побратимів, яка стала би справжньою прикрасою міста і приносила радість нашим мешканцям. Команди успішно впоралися з цим завданням, презентували своє бачення алеї, її проект. Цікавою була демонстрація пасхальних звичаїв міст-побратимів. Командам було запропоновано знайти різницю у святкуванні цього свята в Україні, Польщі,Чехії та Болгарії. Наші студенти творчо підійшли до цього завдання і продемонстрували власноруч складений пасхальний кошик. Після цього глядачів запросили на літературний карнавал. Кожна команда представляла поетів, життя і діяльність яких тісно пов’язані з нашим містом. Глядачі мали можливість зустрітися з Антонієм Мальчевським (Сергій Олексійовець, 4-В), послухати коротеньку розповідь про його життя та помилуватися уривком з його поеми «Марія» польською мовою у виконанні студентів Любомира Климюка та Ганни Котвінської. У програму свята була також включена інтелектуальна гра «Дубно та його міста-побратими». Усі учасники показали високий рівень обізнаності та були нагороджені дипломами та солодкими призами.

mp18 5 mp18 6

Свято закінчилося прекрасним флешмобом під пісню Гайтани «Сонце нас єднає». Учасники утворили різнокольорові кільця в знак дружби та миру на нашій планеті.

„Світ – моя батьківщина, людство – моя родина” - писав американський філософ, художник та поет Халіл Жібраїл. Тож будьмо толерантними і нехай світ дійсно буде для нас великою родиною, де не буде ні образ, ні війни, а лише дух рівності та братерства.

mp18 7 mp18 8