"Герої Нації: Грант за Вагомий Внесок у Перемогу"

Конкурс для студентів та учнів українських навчальних закладів від української компанії...

Пишаємося і радіємо!

Пишаємося і радіємо!

Підведено підсумки Всеукраїнського мистецького конкурсу "Жінок оспівую красу". Щиро вітаємо...

Чергова зустріч із  стейкхолдерами

Чергова зустріч із стейкхолдерами

Важливим чинником забезпечення якості підготовки сучасних фахівців є тісна співпраця з...

Студентська науково-практична конференція – майданчик для спілкування та апробації наукових знахідок

Студентська науково-практична конференція – майданчик для спілкування та апробації наукових знахідок

У світлі постійних змін у сфері освіти та необхідності оновлення й розвитку педагогічної практики...

Анна Шупняк – чемпіонка України з софтболу!

Анна Шупняк – чемпіонка України з софтболу!

Викладацький та студентський колективи ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ» щиро...

  • "Герої Нації: Грант за Вагомий Внесок у Перемогу"

  • Підсумки Всеукраїнського мистецького конкурсу «Жінок оспівую красу» та творчого конкурсу ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ» для студентів та учнів закладів загальної середньої освіти «Летіли ангели у небо: історія довжиною у століття

    Підсумки Всеукраїнського мистецького конкурсу «Жінок оспівую красу» та творчого конкурсу ВСП...

  • Пишаємося і радіємо!

    Пишаємося і радіємо!

  • Чергова зустріч із  стейкхолдерами

    Чергова зустріч із стейкхолдерами

  • Студентська науково-практична конференція – майданчик для спілкування та апробації наукових знахідок

    Студентська науково-практична конференція – майданчик для спілкування та апробації наукових знахідок

  • Анна Шупняк – чемпіонка України з софтболу!

    Анна Шупняк – чемпіонка України з софтболу!

dyr

filemngrr

facebookof yuotubeof facebookpr
kmu mon nmcfpo donroda
lvivskyi edebo roippo logordgu

Міжнародний конкурс читців польської поезії - 2016

У суботу, 17 грудня, Дубенський замок вже вкотре зібрав прихильників поетичного слова на літературно-мистецькому заході, присвяченому 15-річчю з дня заснування Міжнародного конкурсу читців польської поезії ім. Антонія Мальчевського. Цьогоріч організаторами конкурсу виступили Дубенська міська рада та Клуб інтелектуальних жінок Дубенщини «Волинська азалія».

171216 1 171216 2

Привітали учасників конкурсу та усіх шанувальників творчості Антонія Мальчевського почесні гості та шановне журі. Зокрема народний депутат України Олександр Дехтярчук, письменники Микола Тимчак, Микола Пшеничний, Любов Пшенична, голова журі – Оксана Антонівна Вишневська, доцент кафедри слов’янської філології Cхідноєвропейського національного університету і ксьондз костелу св. Яна Непомуки у м. Дубно о. Мартін. Ведучими заходу були студенти IV курсу, групи А Дубенського коледжу РДГУ Юлія Мельник та Ольга Слободинюк.

171216 3 171216 4

Антоній Мальчевський – польський письменник, який народився у селі Княгинин, що на Дубенщині. Потім навчався у Кременецькому ліцеї, згодом переїхав до Варшави. Його постать оповита легендами і таємницями. За переказами, Мальчевський прагнув взяти участь у Наполеонівській війні, але травмувався під час військового параду. Після 1815 року, закінчивши свою військову кар’єру, їде до Швейцарії, проживає у Женеві. Антоній Мальчевський був одним із перших, хто підкорив Альпи. Він хотів здолати Монблан новим шляхом – добратись до Південної вершини – це понад 4000 метрів. Імовірно, що потім побував у Венеції, знову повернувся до України. Але своє коротке життя закінчив у Польщі. В галузі літератури найбільш відомий своєю поемою «Марія», яку він називав «Повість українська». Дії поеми, що відбуваються в Україні, були основані на реальних фактах. Йшлося про конфлікт між Францішком Салезим Потоцьким та його сином Станіславом Щенсним. Саме з цієї поеми європейці мали змогу дізнатись про Україну, читати описи мальовничої природи Волині, Поділля і Полісся, насолоджуватись майстерністю слова автора, який показав романтичні стосунки головних героїв твору.

Студенти I курсу, групи А Дубенського коледжу РДГУ Котвінська Ганна та Климюк Любомир (керівник - викладач іноземної мови Т.Я.Пелагій) теж взяли участь у конкурсі. За умовами конкурсу потрібно було прочитати два твори – уривок з поеми «Марія» А.Мальчевського і одну поезію сучасних авторів. Нашим студентам припала до душі творчість Віслави Шимборської, поетеси, перекладача, лауреатки Нобелівської премії. Ганна Котвінська декламувала вірш «Моїй мамі» („Matce mojej”), а Любомир Климюк «Нічого двічі» („Nic dwa razy”). А уривок з повісті «Марія» студенти декламували з елементами інсценізації. До глибини душі вразив присутніх діалог, який ще й закінчився музичним супроводом – грою на бандурі Ганни Котвінської. Студентам вдалось передати почуття закоханих героїв поеми, вразити глядачів. Учасники були високо оцінені членами журі: Котвінська Ганна посіла почесне I місце, а Климюк Любомир - III.

171216 5 171216 6

Усі учасники конкурсу були нагороджені дипломами, грамотами, солодкими подарунками, книгами. Подарунки для конкурсантів люб’язно надали: народний депутат України Олександр Дехтярчук, підприємці Віктор Богомаз та Наталія Мудрик, а також наші друзі з польського міста-побратима Гіжицько. Студентки I курсу, групи А Дубенського коледжу РДГУ Павлюк Яна і Окренець Олена допомогли у організаційних питаннях.

Дякуємо усім за підготовку, проведення заходу, теплі слова почесних гостей і гарну святкову атмосферу.

171216 7