Гуртки та об'єднання


grgurtky20
 

 

Магія Різдва у Дубенському коледжі

З усіх християнських свят в році Різдво вважається одним із наймагічніших та найзагадковіших. Святкування Різдва починається 6 січня, коли вся родина збирається за сімейною вечерею – Святою вечерею. Підготовка до цього свята здавна проходила дуже ретельно і особливо.

Тож які таємниці ховає у собі Надвечір’я Різдва Христового? Як відбувається найосновніша рутина до свята? Які ще сили витають у морозяному повітрі перед сходом першої зірки?

Магія цього одкровення входить у кожну клітину нашого тіла, проростає в душі вірою. Вірою в людину, яка створена на подобу Господню.

Цього року студенти Дубенського коледжу вирішили вдихнути аромат свята на повні груди і поділитися найчарівнішим моментом часоплину Різдва Христового.

Літературно-мистецька студія «Муза», керівником якої є Ольга Василівна Баковчук, привідкрила завісу обрядів символічного святкування.

…Молода дівчина готується до приходу судженого. І стоїть посередині хати батько і зве до себе на гостину і добрі, і злі сили, бо не віддалено їх іще один від одного. Особлива місія Домовичка – нелихого, зловісного дідка з колючими вусами, а доброго і давнього приятеля, якого обов’язково треба на гостину запросити, щоб лагідний був до дерев і до поля...

Молодий хлопець вирушає у дорогу зі своїми помічниками.

День одягає чорну вуаль; і мама у вишитій сорочці, запнута квітчастою хустиною, весело підморгує й береться розтирати в макітрі мак. Рукави сорочки миготять коловоротом, і видається, що хтось біжить по вишитих гладдю зелених волинських доріжечках і падає в обійми червоних руж:

-         На СвятВечір родивсі,

На СвятВечір хрестивсі,

Діва Пречиста мене на крижмі

Золотім держала

У змієвім озері купала, - промовляє мати.

Тимчасом ніч дихає магією.

         Оживають відьми, чорнокнижники та планетники…, не хочуть впускати до господи свята, перепиняють молодого та вводять в оману. Прислухаємося до звуків вечора: колючий вусатий дідуган тихо рипає дверима, час ніби на мить зупинився.

        Світлі і темні сили вступають у двобій. Ангели запалюють благодатнийвогонь і вселяють світлу віру у перемогу добра над злом. Батько тричі ложкою перехрещує миску з кутею:

-         Во ім’я Отця, Сина, Святого Духа.

А ось уже й колядники не забарилися. Своєю радістю та щирим сміхом вони несуть до хати любов, добробут та здоров’я на увесь прийдешній рік. Жодна зла сила не встоїть перед Духом найбільшого свята в році. Хлопець і його друзі заходять до оселі та кланяються перед батьком і матір’ю.

Страви здаються такими смачними, якими ще не були ніколи. Кожного року так чомусь видається… І мариться засніжене село і білі янголи над ним. Дзвіночки лунають, янголи вість благу звіщають і заносять її у кожну оселю, в кожну родину.

Здавалося б, це кінець, але ні, це тільки початок чогось дуже особливого.

Студенти із великим задоволенням долучилися до зйомок та сподіваються, що кожен зуміє поринути у цю казку разом із ними:

Мабуть, це найкращий проєкт, у якому довелося брати участь. Стільки позитивних емоцій, сміху, радості та, найосновніше, можливість проявити себе та свої акторські здібності, - говорить учасниця студії Власюк Наталія.

Дякуємо літературно-мистецькій студії «Музі» та її керівнику, відеографу Олегу Корольчуку, усім учасникам за достойний проєкт та відмінну реалізацію.

…І засипає Україну білий незайманий сніг, і мороз на шибі вицяцьковує квіти, і слухають вони вкупці тишком-нишком пісню, яка випурхує крізь стужу жар-птахом, і впевнено шепочуть губи:

Христос народився, українці! Славімо його!

Учасниця проєкту

Баковчук І.С.

cтудентка ІІІ курсу, групи А

Спортсмени коледжу - призери обласної Спартакіади

У 2019-2020 навчальному році спортсмени Дубенського коледжу РДГУ під керівництвом своїх тренерів вибороли почесне ІІІ місце у Спартакіаді студентської молоді закладів вищої освіти Рівненської області (коледжі).

nagoroda1

Кубок та диплом урочисто вручив головний спеціаліст Рівненського обласного відділення "Філії комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України" Давидюк Іван Никифорович.

nagoroda2 nagoroda3 nagoroda4

Також почесні грамоти отримали директор коледжу Валерій Павлович Бабак та керівник фізичного виховання Микола Олександрович Тимощук за високий рівень підготовки збірних команд коледжу та за третє загальнокомандне місце в Спартакіаді. Гордимося досягненнями наших спортсменів! Бажаємо усім міцного здоров'я та підкорення нових спортивних вершин!

У гості до казки

20-го листопада в Україні відзначається Всесвітній день дитини. А сьогодні, 27.11.2020 року, учасниками лялькового театру «В гостях у казки» Дубенського коледжу РДГУ було організовано виставу з метою привітати усіх дітей і тих, хто своєю працею, наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків та взаєморозуміння у цьому юному середовищі. Адже ми, студенти фахового педагогічного коледжу РДГУ, безпосередньо маємо відношення до цього яскравого свята.

kaska1

Студенти 4-Д курсу на чолі зі своїм керівником Голяченко М. О. презентували казку «Золота рибка» у сучасній інтерпритації, при цьому вдало доповнили свій виступ піснями, танцями та руханками, залучивши до цього глядачів даного дійства.

kaska2 kaska4

Після закінчення вистави усі присутні були переповнені позитивними емоціями, а членам студентського прес-центру коледжу випала можливість поспілкуватись з керівником лялькового театру «В гостях у казки»:

Наталя Власюк: Марино Олексіївно, скажіть, будь ласка, коли і як виникла ідея гуртка? Чи, можливо, хтось вас надихнув створити ляльковий театр?

Марина Олексіївна: 5 років тому Віра Мелетіївна та Ірина Михайлівна мені це запропонували! І з їхньої «легкої руки» на відділенні дошкільної освіти став діяти цей гурток.

Наталя Власюк: Кожна вистава є цікавою та незабутньою. Сценарії ви самі складаєте чи вам хтось у цьому допомагає?

Марина Олексіївна: Сценарії створюємо спільно зі студентами дошкільного відділення. Це робити не так просто, адже ми не режисери чи сценаристи. Проте намагаємось опановувати і такі навички.

Наталя Власюк: Сьогодні студенти 4-Д курсу показали себе дуже творчими та креативними, видно, що цю справу вони роблять з любов’ю. Як ви заохочуєте їх до участі у театралізованих дійствах?

Марина Олексіївна: Студенти дошкільного відділення вже в силу майбутньої професії повинні бути артистами, музикантами, художниками, тому вони із задоволенням самі проявляють ініціативу та організовують різні вистави. Думаю, сьогодні ви самі переконались у тому, що наші студенти вміють і співати, і розказувати вірші, і просто бути артистами на сцені.

kaska3

Дійсно, педагог, як зазначила Марина Олексіївна, – це артист, музикант та художник в одному обличчі, який робить все для того, щоб під час освітнього процесу забезпечити дітям веселе та цікаве дитинство. Тому сьогодні ми сердечно вітаємо всіх дітей на планеті, бажаємо їм щастя, радості, веселих друзів, цікавих пригод, ніколи не сумувати та вірити у свої мрії!

Студентський пресцентр Дубенського коледжу РДГУ

Репортаж від Наталії Власюк

Вітаємо переможця Всеукраїнського конкурсу "СТОП COVID-19"

З 23 жовтня по 20 листопада 2020 року тривав Всеукраїнський конкурс "СТОП COVID-19", учасниками якого стали члени клубу "Волонтер" Дубенського педагогічного фахового коледжу РДГУ (керівник О.В. Хітрова). Вітаємо студентку 2-С курсу Нікітчук Тетяну з отриманням призового місця та диплому ІІ ступеня.

Hitrova