Без кави нема забави

Кава – напій, що має багату історію. За деякими оцінками, кавовий напій є другою за об’ємом споживання речовиною на Землі після води. Кавова промисловість – одна з найбільш розвинених галузей світової економіки.

Кава не тільки чудовий напій, це і своєрідний уранішній ритуал, і привід для спілкування. Але про все поступово… 

10 жовтня у читальному залі Дубенського коледжу РДГУ відбулося спільне засідання старостату та гуртківців «Зелені ліки навколо нас» (керівник Цимбалюк Т.В.), «Хімія в побуті» (керівник Панасюк Є.М.), присвячене відзначенню Всесвітнього дня кави.

004 007

Гуртківці із керівниками підготували виставку різновидів кави, упакувань, кавових напоїв, виробів із цільних зерен та меленої кави (Матвійчук С.В.); кавову сервіровку стола; обладнання, що використовують під час приготування кави; книжковий вернісаж на цю ж тематику (Кочура Л.М.).

003 005

Діалог розпочався із відповідей на такі питання:

-     Кава, звідки вона? (Панчук Ф., 1-В)

-     Що за чудо-дерево? (Боровець О., 2-Д)

-     Як кава поширилася світом? (Базилюк Д., 2-Д)

-     Яка ж кава з точки зору хімії? (Олекса І., 1-А, Внук Я., 1-Д)

-     Які існують види кави? (Пащук Н., 2-Д)

-     Яка кава до приготування? (Михалик І., 2-Д)

-     Чи буває кава інших сортів? (Саливонюк О., 2-Д)

 А потім, отримавши цікаву інформацію до роздумів, почалася дискусія. Учасників цікавило:

-      Чи поступається розчинна кава меленій?

-     Чи кава лікує? (Поліщук М., 2-Д)

-     Яка небезпека від кави?

-     А чим же кава корисна?

Проте не лише лікувальні властивості кави нас приваблюють. Скажи мені, яку каву ти п’єш, і я скажу, хто ти. Так жартівливо можна перефразувати слова філософа. А якщо без жартів, то учасники пройшли тест і мали змогу впізнати себе чи своїх друзів, знаючи кавові вподобання.

Чи може кава розслабляти? Відповіла на це запитання та провела майстер-клас з малювання кавою Юрчик Я. (4-В), учасниця «Арт-студії» (керівник Сірман О.А.).

Присутні дізналися і про «Кавову кантату» Й.С.Баха, історію її написання, мали можливість переглянути уривок з її виконання.

І ось розпочалося найцікавіше дійство. Гуртківці розповідали про історію приготування кави (Андрусик Л., 2-Д), рецепти приготування (Лаката Д., 2-Д), хто готує і подає каву (Садовчук І., 2-Д). Одночасно зі столів учасників поширився невидимою вуаллю по усьому залу п’янкий аромат торкаючись кожної душі. Хтось смакував традиційну турецьку каву, а хтось побажав екзотики – кави зі спеціями. Про їхнє поєднання і лікувальні властивості розповіла Цимбалюк Т.В. За горнятком кави учасники почули чимало цікавих фактів про цей напій (Дрозд В., 1-В).

002 001

Людину можна порівняти із кавою: кожен має свій смак, присмак, аромат, свою гірчинку. Ми, як і кава, народжуємося зеленим зерном і зростаємо в різних умовах відповідно до того, скільки навколо нас тепла, вологості і сонця. І змішуємося також у різних пропорціях, створюючи чудовий гармонійний смак напою. А підкреслити характер і оригінальність кожного з нас допоможе асортимент кавових зерен у фірмових крамницях. Хочете подарувати собі і друзям радість? Даруйте каву!

Чарівні думи, відчуття,

Дарує філіжанка кави.

І кожен день цього життя

Живіть щасливо і яскраво!

Цимбалюк Т.В., керівник гуртка «Зелені ліки навколо нас»,

Панасюк Є.М., керівник гуртка «Хімія в побуті»