«Літературне кафе»

(до 250-річчя від дня народження І. П. Котляревського,

125-річчя від дня народження О. П. Довженка,

90-річчя від дня народження Д. В. Павличка)

За всю історію української культури та літератури були люди, які ставали першопроходьцями у своїй царині, вели за собою цілі покоління. Саме вони відкривали новий світ мистецтва часто у несприятливих для цього умовах.

19 вересня у читальному залі бібліотеки Дубенського коледжу РДГУ відбулася зустріч, присвячена трьом важливим персонам, які поставили собі за мету відкрити незвідані грані української культури свого часу: зачинателю української літератури Івану Котляревському, першовідкривачу українського поетичного кіно Олександру Довженку та провіснику шістдесятництва Дмитру Павличку. І хоч їхні життєві долі роз’єднані роками, учасники заходу шукали спільні риси їхнього творчого шляху.

lk3 lk4

Захід супроводжувався виставкою художнього доробку згаданих митців, яку підготували працівники бібліотеки на чолі із завідувачем Кочурою Л.М.

lk2

Пам'ятаймо, що доля митця непроста. Студенти говорили про трьох літераторів, які працювали у зовсім різних епохах, належали до різних генерацій. Проте кожен з них творив літературу, ту, якою ми її бачимо сьогодні.

lk5

А з літературою, мовою, культурою разом зростає і наша держава, наша етнічна самобутність, наша індивідуальність.