Студенський профком

Chuj

 

 

Голова студентського профкому

Чуй Назарій

студент 3-го курсу

спеціальність "Початкова освіта"

додаткова кваліфікація: "Вчитель інформатики в початкових класах"

 

 

 

 

Діяльність студентської первинної профспілкової організації Дубенського коледжу РДГУ

 

Чи знаєте ви, яку функцію виконує у коледжі студентський профком? Що вам про нього відомо? Можливо, що вони лише збирають гроші на квіти для дівчат на 8 Березня, влаштовують конкури краси чи вечірки? Ви, звісно ж, не помиляєтеся, але це ще не все.

Профспілкові об’єднання студентів функціонують саме для того, щоб захищати права та інтереси студентів, створити сприятливі умови для навчання і дозвілля.

На сьогодні профспілкова організація нараховує 534 студенти, цього ж (2016-2017) навчального року вона поповнилася на 126 осіб. Обов’язком профспілкового комітету студентів є погодження змін у графіку навчального процесу, переведення з контрактної на державну форму навчання, поселення студентів у гуртожиток, контроль за стипендіальним забезпеченням та виплати матеріальної допомоги студентам коледжу, проведення різноманітних культурно-масових заходів.

17 листопада 2015 року відбувся VIII з’їзд ЦК профспілки працівників освіти і науки України. У звітній доповіді відзначено, що основне завдання профспілки – захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан, зокрема студентів. Ухвалено розширення прав студентських профкомів, обмежено вартість виготовлення документів про освіту, унормоване питання розміру стипендій не нижче прожиткового мінімуму. На даний час триває доопрацювання Закону України «Про освіту».

Моєю позицією як голови студентського профкому є модернізація профспілкового руху, що стало б запорукою позитивної мотивації залишатись у профспілці. Модернізація включає активну позицію кожного члена профспілки, посилення колективних дій у захисті прав студентів, використання всіх резервів соціального партнерства. Це вимагає знань законодавства та інформованості студентів. Важливе місце також має соціальний діалог. Адже саме соціальний діалог з адміністрацією має бути найбільш перспективним і конструктивним способом вирішення всіх проблем студентів.