Онлайн лекція-тренінг «Особливості пошуку роботи та проходження співбесіди»

   Запровадження карантинних заходів змушує урізноманітнювати форми діяльності в освітній сфері, у тому числі в проведенні профорієнтаційної роботи з випускниками коледжу. Ми прагнемо, аби наші студенти успішно працевлаштувалися, а тому формуємо в них активність у напрямку пошуку роботи, психологічну здатність долати невдачі на різних етапах пошуку, розвиваємо навички самопрезентації як одного з ключових чинників конкурентоспроможності на ринку праці. Так, 28.10.2021р. керівник підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ» Катерина Багнюк та начальник відділу активної підтримки безробітних Дубенської міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості Тетяна Шамрило дистанційно (за допомогою платформи ZOOM) провели лекцію-тренінг «Особливості пошуку роботи та проходження співбесіди» для студентів випускних груп коледжу.

PROF 1 PROF 2

 

Під час онлайн-конференції фахівці визначили основні етапи планування пошуку роботи, ознайомили випускників із джерелами інформації про вакансії, інструментарієм пошуку роботи випускниками самостійно, а також через систему приватних і державних посередників, удосконалили вміння студентів проводити адекватну оцінку вартості своїх вмінь на ринку праці, покроково розглянули основні правила підготовки та проходження різних видів співбесід з роботодавцем, окреслили план дій та проведення самоаналізу в разі відмови в працевлаштуванні, розширили знання випускників щодо механізму правового регулювання працевлаштування молодих спеціалістів та дали поради, як уникнути шахрайства при працевлаштуванні.

PROF 3 PROF 4

 

На завершення випускникам було запропоновано порівняльний відеоролик, проаналізувавши який, фахівці та студенти спільно дійшли висновку, що знання ділової етики під час працевлаштування значно спрощує процес налагодження комунікативних зв’язків із роботодавцями.

Бесіда-тренінг для випускників «Молодь на ринку праці. Особливості працевлаштування за сприяння Центру зайнятості

Працевлаштування – це тривалий і непростий процес, до якого варто підходити обдумано, чітко накресливши план дій щодо пошуку роботи, розуміючи спектр майбутніх перспектив і потреб на ринку праці. З метою сприяння забезпеченню прав, інтересів та потреб студентів у працевлаштуванні за фахом за співпраці керівника підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників відокремленого структурного підрозділу «Дубенський педагогічний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету» Багнюк К.Р. та начальника відділу активної підтримки безробітних Дубенської міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості Шамрило Т.М. 21.10.2021р. проведено бесіду-тренінг «Молодь на ринку праці. Особливості працевлаштування за сприяння Центру зайнятості», екскурсію для студентів-випускників спеціальностей 012 Початкова освіта, 013 Дошкільна освіта, 231 Соціальна робота.

prof211

У ході роботи студенти спільно з фахівцями визначили переваги та недоліки молоді з мінімальним досвідом роботи на ринку праці, проаналізували основні навички молодого фахівця для забезпечення конткурентоспроможності, ознайомилися із новими електронними сервісами служби занятості, детально розглянули формування професійної траєкторії, можливості працевлаштування та додаткового навчання за сприяння центрів зайнятості тощо.

prof212 prof216

 

Під час заходу студенти отримали інформаційні буклети «Поради тим, хто шукає роботу», «На допомогу випускникам», «Державна служба зайнятості інформує» тощо та конструктивні відповіді на запитання, які їх цікавили. А на завершення, під час проведення міні-екскурсії, випускники коледжу ознайомилися із структурою та практичними інформаційними куточками, які пропонують відвідувачам Дубенської міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості.

prof215

Профорієнтація випускників. Проведення тренінгу для студентів відділення соціальної роботи.

Нам важливо, щоб випускники коледжу володіти як теоретичними, так і практичними навичками пошуку роботи та вміло застосовували набуті знання. Тож 18.03.2021р. за співпраці фахівця з профорієнтації випускників коледжу Багнюк К.Р., головного спеціаліста відділу у справах молоді та спорту Дубенської міської ради Новосада В.Д. та начальника відділу активної підтримки безробітних Дубенської міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості Шамрило Т.М. проведено тренінг «Підготовка резюме та шляхи його використання» для випускників коледжу відділення соціальної роботи.

prsr1 prsr2

Під час заходу студенти детально проаналізували види резюме, ефективність, переваги і недоліки застосування кожного з них, загальні вимоги до написання документа та кожен обов’язковий блок резюме. Переглядаючи фото та відеоматеріали, випускники розглянули приклади різних стандартних і нетипових резюме, отримали інструктивні картки «Правила складання резюме», «Основні пункти резюме», «Особисті якості. Ділові вміння», буклети «Профорієнтація та розвиток кар’єри», «Державна служба зайнятості інформує».

prsr3 prsr4

На завершення учасники тренінгу обговорили загальні питання працевлаштування молоді та розглянули можливість супроводу молодого фахівця Центром зайнятості під час планування пошуку роботи, удосконалення навичок та реалізації кар’єри. Для закріплення теоретичного матеріалу студенти отримали домашнє завдання, після перевірки якого за необхідності їм буде надано додаткові консультації та поради щодо удосконалення самопрезентації, задля того, аби за допомогою цілісного, змістовного, проте лаконічного резюме випускники змогли достойно презентувати себе як конкурентноспроможного фахівця та отримати роботу своєї мрії.

Профорієнтаційні зустрічі для випускників коледжу

Одним із важливих факторів успішного працевлаштування є якісна підготовка фахівців. Сьогодні здобувачам освіти важливо не розгубитися в широкому інформаційному просторі освітніх послуг, які надають заклади вищої освіти. Тому 20.01.2021 р. за співпраці фахівця з професійної орієнтації випускників коледжу Багнюк К.Р. та відповідальної особи за профорієнтаційну роботу РДГУ Черніговець Т.І. продовжено цикл профорієнтаційних зустрічей для випускників коледжу і майбутніх абітурієнтів.

PROF30

В онлайн-конференції цього разу взяли участь відповідальний секретар Приймальної комісії РДГУ Левчук В.В., представники художньо-педагогічного факультету (голова профбюро факультету, канд. пед. наук, доцент кафедри культурології та музеєзнавства Тюска В.Б., заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри театральної режисури Мельничук Ю.С., заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри хореографії Гриценюк Р.А., старший лаборант кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Гузь Я.В.), психолого-природничого факультету (заступник декана з навчальної роботи канд. пед. наук, доцент Левчук І.Б.) і факультету математики та інформатики (канд. технічних наук, доцент кафедри інформатики та прикладної математики Сінчук А.М., кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики Музичук К.П., канд. пед. наук, доцент кафедри математики з методикою викладання Генсіцька-Антонюк Н.О.).

PROF33

Протягом онлайн-зустрічі випускники отримали змістовну інформацію про особливості вступу абітурієнтів до навчального закладу у 2021 році, можливість поєднання навчання відразу на декількох факультетах, дізналися алгоритм та форми подання заяв про вступ, отримали детальну інформацію про організацію навчальної діяльності на представлених факультетах та перспективи, які відкриваються після завершення навчання. У підсумку конференції студенти використали надану їм можливість поставити запитання, які вони накопичили протягом декількох зустрічей, і у результаті отримали чіткі розгорнуті відповіді на них.

Особливості працевлаштування та побудови професійної кар’єри

      Коли студент переконаний, що правильно обрав професію, це спонукає його активно оволодівати нею. А коли випускник впевнений, що зможе отримати роботу за спеціальністю, це ще більше стимулює його працювати над собою та постійно удосконалюватися. Діяльність Центру сприяння працевлаштуванню випускників коледжу спрямована на створення необхідних умов для ефективної реалізації їхнього права на працю та забезпечення конкурентоспроможності на ринку праці.

PROF 12

 

  Так, 23 листопада за співпраці керівника Центру сприяння працевлаштуванню студентів коледжу Багнюк К.Р. та начальника відділу активної підтримки безробітних Дубенської міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості Шамрило Т.М. проведено лекцію-бесіду «Особливості працевлаштування та побудови професійної кар’єри». У ході роботи випускники шкільного, дошкільного відділень та відділення соціальної педагогіки ознайомилися із діяльністю та видами надання послуг Центру зайнятості в цілому, спільно розкрили зміст поняття та етапи побудови професійної кар’єри, склали план пошуку роботи, визначили та проаналізували ключові навички, які необхідні на сучасному ринку праці та переваги легальної зайнятості.

PROF 13 PROF 11

 

На завершення випускники пройшли тест на визначення готовності до пошуку роботи та побудови професійної кар’єри, який засвідчив їхню цілеспрямованість і тверду позицію у пошуку роботи. Також студенти отримали інформаційні буклети, зокрема «Професійна кар’єра: злет по сходинках», «Кар’єрний радник», «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю», у яких рекомендовано ряд електронних сервісів для онлайн пошуку роботи, проходження різноманітних навчальних співбесід та тестувань, запропоновано створення електронного кабінету шукача роботи тощо.

PROF 17

Тож бажаємо нашим випускникам активності та наполегливої праці під час пошуку роботи, а працівники Центру сприяння працевлаштуванню студентів коледжу допоможуть вам оволодіти сучасними засобами пошуку роботи та забезпечать вас необхідною консультаційною підтримкою з урахуванням сучасних тенденцій ринку праці.