Етична бесіда на тему: «Профілактика негативних наслідків шкідливої інформації з Інтернет-простору, яка поширюється в студентському середовищі»

       1 листопада 2017 року в студентському гуртожитку радою профілактики правопорушень та психологом коледжу Добровольським С. Г. було проведено етичну бесіду просвітницько-профілактичного характеру та тренінгове заняття на тему: «Профілактика негативних наслідків шкідливої інформації з Інтернет-простору, яка поширюється в студентському середовищі».

       Мета бесіди: розширення і поглиблення знань студентів про безпечний Інтернет; розвиток уважності, спостережливості, мовленнєвих навичок, етичного спілкування між товаришами, дорослими, друзями.

net 1 net 2

     В наш час значно зріс вплив Інтернет-ресурсів на особистість. За допомогою Інтернету можна отримати інформацію, навіть не виходячи з дому. Інформаційному впливу найбільше піддається наймасовіша і найактивніша частина аудиторії Інтернету – молодь. На неї спрямований потік інформації, яку вона просто не в змозі адекватно сприйняти та оцінити. Студенти не завжди здатні ретельно проаналізувати та оцінити рівень достовірності і безпеки, що містить Інтернет-простір. Комп’ютерні віруси, нав’язлива пропаганда та реклама, кібер-хуліганство, кібер-булінг, кібер-гумінг та майстерна робота гриферів. Саме про це мали змогу дізнатись студенти, що стали учасниками проведеної бесіди та захоплюючого тренінгу.

     Захід було організовано радою профілактики правопорушень під керівництвом Романової Г.М., студентами коледжу (головою студентської ради гуртожитку Кушнерук Н. і студенткою ІІІ курсу, групи Б Черняк Г.), які ознайомили всіх присутніх із основними проблемами та небезпеками, що чекають на теренах Інтернет-простору. Надзвичайно цікаве тренінгове заняття, яке ще більше розкрило проблематику піднятої теми та зацікавило студентів, провів практичний психолог і викладач коледжу Добровольський С. Г.

     Кожен, хто відвідав цей захід, зміг для себе почерпнути щось нове про таку б здавалося безневинну Інтернет-мережу. Адже до цього мало хто знав, що середовище, яке формується в Інтернеті, здатне впливати на формування негативних психологічних установок молоді.

     Безумовно, у сучасних умовах неможливо і неправильно ізолювати молоду людину від використання мережевих ресурсів. Однак повинні бути придумані шляхи нейтралізації негативного інформаційного впливу комп’ютерних мереж, тому що кожен повинен вміти правильно реагувати та оцінювати інформацію, яка лине на нас з просторів глобальної світової мережі.

 

net 3