«Козацькі забави - 2018» у Дубенському коледжі РДГУ

Уже традиційно в Дубенському коледжі РДГУ проводяться «Козацькі забави». Свято приурочене до Дня захисника України, який відзначають у день Покрови Пресвятої Богородиці та українського козацтва. Тож 11 жовтня в актовій залі коледжу зібралися студенти та викладачі нашого закладу. Ведучі свята Скоропляс Віталій (4-В) та Світозенська Марія (1-С) наголосили, що мета заходу – пропаганда здорового способу життя серед молоді на прикладі добрих  козацьких традицій.

Глядачі, зручно розмістившись, активно вболівали за улюблений курінь: «Гетьмани», «Калинонька», «220» або «Шаровари». Результати десяти конкурсів, які входили в програму свята, оцінювало авторитетне журі: заступник директора з виховної роботи Семещук В. М., завідувач шкільним відділенням Баковчук О. В., практичний психолог коледжу Добровольський С. Г., секретар журі – Красніцька О. В. Справедливими суддями на майданчику були Тимощук М. О. та помічники.

kz1 kz2

Перший конкурс – «Представлення». Кожен курінь мав свій клич, емблему, назву та газету, яку учасники приготували заздалегідь. Найзмістовніше представив себе курінь «Шаровари».

kz3 kz4

Другий конкурс – «Піднімання гирі». Найбільшу міць м’язів та справжню волю до перемоги виявив козак куреня «220».

Третій конкурс – «Чи знаєш ти добу козацтва?», у якому учасники демонстрували знання історії свого народу. Найосвіченішими було визначено учасників від двох куренів: «Гетьмани» та «Калинонька».

kz5      Четвертий конкурс «Майстерні художники». Умови були наступними: на прикріплених аркушах кожен курінь повинен намалювати козака в повний зріст. Один учасник біжить, малює голову, повертається; тоді наступний – тулуб і т. д. Виграє курінь, який швидко, згуртовано, акуратно і точно намалює козака за визначений час 2 хвилини. Цікавими були усі малюнки, але перемогу судді віддали куреню «220».

kz6 kz7

В Україні з давніх-давен мірялися силою. Тож у перетягуванні палки позмагалися прекрасні козачки. Учасниці сідали на мат одна напроти одної, ноги прямі, палку тримали посередині. Хто перший перетягне палку на себе, той виграє. Найсильнішу козачку визначено з куреня «Калинонька».

KZ8 KZ9

Шостий конкурс – «Хто швидше з’їсть яблуко». Умови наступні: один учасник від куреня підходить до підвішеного яблука. Хто перший відкусить яблуко, той перемагає. Найшвидше завдання виконала учасниця від куреня «Гетьмани».

 

kz010 kz011

У сьомому конкурсі перевіряли міць в руках наших козаків – «Змагання з армреслінгу». Потрібно було, не відриваючи ліктя від столу, відхилити і притиснути руку суперника до поверхні столу. Найсильнішим визначено козака із куреня «Калинонька».

Відомо, що козаки не тільки уміли воювати, а й вміли відпочивати, серед них немало було таких, що вміли гарно співати. У нестандартному виконанні української народної пісні перемогу отримав курінь «Гетьмани».

 

kz012 kz013

Полюбляли козаки поспівати, а ще більше смачно поїсти. Наступний конкурс «Кашовари». Запрошувався один учасник від куреня. У тарілках змішані кукурудза, квасоля, вермішель та зерно. Потрібно було якомога швидше розібрати все окремо. Упевнено переміг у конкурсі курінь «220».

Для того, щоб бути сильними і відважними, козаки щодня вправлялися, часто робили це під музику. З того часу і живуть в народі завзяті українські танці. Останній конкурс– «Гопак». Найбільшу кількість балів отримав козак від куреня «Шаровари».

 

kz014 kz015

За підсумками усіх конкурсів перше місце посів курінь «Шаровари», друге «220», третіми стали два курені, набравши однакову кількість балів «Гетьмани» та «Калинонька».

kz07

 



 
kz016 kz017

Гарний настрій дарували усім учасники студії естрадного співу Василина Мороз, Ірина Баковчук, Вікторія Кравчук, Віталіна Братасюк та Вікторія Тимощук (керівник – В. Ю. Янчук).

kz18 1 kz18 2 kz18 4 kz18 3

«Козацькі забави» викликали шалену хвилю позитивних емоцій в учасників змагань та глядачів – студентів і викладачів коледжу. Такі заходи не тільки розвивають і розважають студентів, а й справді виховують їх патріотами, свідомими своєї історичної спадщини, нащадками славних козаків.

Голова ПМК викладачів фізичного виховання та захисту Вітчизни

Красніцька О. В.