Патріотичний журнал «Наш біль – Крути»

           Крути, 29 січня 1918 року… Бій між київськими студентами і більшовиками, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів. Символ героїзму та відданості нашого юнацтва.

         На вшанування пам’яті героїв, подвиг яких став вічним символом незламності всіх захисників України, студенти 3-А курсу 30 січня 2020 року провели патріотичний журнал «Наш біль – Крути».

krytu1 krytu2 krytu3

         Історичними документами і віршованими рядками учасники заходу повернули глядацьку аудиторію роками назад. Історію творять люди і якою саме вона буде – не залежить від віку, щоб навічно залишитись у пам’яті нащадків. Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і бажати зробити її кращою.

krytu4 krytu5

Остап Вишня – усмішка українського народу

Без гучних прожив він декламацій,-

А в душі поезія цвіла

Друг людини, друг природи й праці,

Грізний ворог нечисті і зла.

М. Рильський

14 листопада студентами ІІ курсу, групи А (керівник Романова Г.М) було проведено чергове засідання клубу «Крила» (керівник Кочура Л.М.), присвячене «великому українському сміхотворцю» Остапу Вишні. Захід відбувся з нагоди Дня народження великого письменника, новеліста, класика української сатиричної прози.

OV1

Ведучі - Мельник Іванна, Карпік Юлія, Барчук Людмила та Євтушок Іванна, ознайомили студентів з життєвим шляхом та багатющим доробком письменника. За сприяння керівника клубу «Крила», було підготовлено виставку творчого доробку визначного гумориста.

Лагідна усмішка, мудрі очі — це портрет представника української сатирично-гумористичної літератури Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка). Свій народ, свою землю цінував Павло Михайлович понад усе.

OV2 OV4
 

Тонкий гумор, любов до природи, до людей наскрізь проймають твори Остапа Вишні. Його сміх не ображає, а виліковує, виховує людину. Впевнитися в цьому допомогла Іванчук Вікторія, яка продекламувала досить відому усмішку «Як варити суп із дикої качки».

Вишневий сміх — веселий, щирий, здоровий.

Для того, щоб ще більше дізнатися про творчість гумориста та цікаві факти з його життя, була підготовлена виставка «Король української усмішки» та переглянуто уривки з фільму «Усмішник».

OV3 OV5

З упевненістю можна сказати, що мало хто з письменників того часу був таким близьким до народу, як Остап Вишня, який ніколи не забував та не цурався свого коріння. Йому випало жити в пору великих соціальних зрушень, у період світлих надій і чорної розпуки, епохальних звершень і масового терору. Як багато він міг би зробити, якби в період найвищого розквіту не зазнав нищівного удару...десятирічного ув’язнення у північних таборах. “Ой як буде соромно комусь за мої страждання”, – писав Остап Вишня. Надіявся на сором людей , які давно втратили совість. Може, тому й сподівався, що сам був совістю України.

Літературний кінозал до 210-річниці з дня народження Миколи Васильовича Гоголя

4 квітня 2019 року бібліотекою коледжу був проведений літературний захід, присвячений 210-річниці з дня народження Миколи Васильовича Гоголя.

Мета заходу: ознайомити студентів з життям і творчим доробком великого письменника, класика світової літератури, автора містичних та загадкових сюжетів.

go2

go1

 

В ході проведення літературного кінозалу були продемонстровані уривки з відомих творів Гоголя та розповіді акторів про зйомки самих фільмів і подій, які їх супроводжували.

Турбуємось про здоров'я

14 березня 2019 року у читальній залі Дубенського коледжу РДГУ в рамках діяльності бібліотечного клубу «Крила» (керівник Л.М. Кочура) відбулась зустріч із завідувачем швидкої допомоги Вагілевичем Яковом Ярославовичем.

krula1 krula2 krula3

Учасники клубу мали можливість задати питання, які цікавлять сьогодні молодь.

В свою чергу лікар застеріг студентів від необдуманих вчинків і запропонував алгоритм здорового життя: «Рух – спорт – здорове харчування – хороші думки».

krula4 krula5

«Книжечка на блюдечку»

14 лютого – свято закоханих, День святого Валентина. А з 2012 року – ще й Міжнародний день дарування книг.

knuga1

Ідею створення свята підказав маленький син засновниці відомого сайту дитячої книги у США Еммі Бродмур, запитавши її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги? А дійсно, чому б разом з «валентинкою» не подарувати книгу? Адже це дивовижний спосіб поділитися любов’ю та прийняти участь в добрій справі!

knuga4

Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Книга дає нам мудрі поради і відповіді на всі запитання.

Отож, студенти і викладачі коледжу активно долучились до цієї акції. Віра Мелетіївна Семещук разом із книгами подарувала бібліотеці аудіо книги (13 шт.) та кінофільми (41 шт.). Всі академічні групи коледжу зробили свій внесок у цю благородні справу. Результатом акції стало збільшення бібліотечного фонду на 58 екземплярів. Подаровані книги – це, головним чином, твори сучасних та маловідомих письменників, а також дитяча література.

knuga2 knuga3 knuga5

Не залишайтеся байдужими – бібліотеці потрібні нові книги! Добрі справи робити приємно! Щиро вдячні за подарунки!

                                           Бібліотечний клуб «Крила»