Тиждень безпеки дорожнього руху - “Дорога помилок на пробачає”

Відповідно до ст.11 Закону України “Про дорожній рух”, згідно Річного плану роботи коледжу, з метою попередження виникнення нещасних випадків на дорогах з учасниками освітнього процесу у ВСП “Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ” видано наказ №146 осн/д від 04.11.2021р. “Про організацію та проведення Тижня безпеки дорожнього руху”, яким затверджено терміни проведення та план заходів Тижня.

Тиждень безпеки дорожнього руху проводився з 15 по 19 листопада та мав за мету нагадати учасникам освітнього процесу основні правила поведінки на дорогах, поблизу об’єктів залізничного транспорту, правила посадки й висадки з громадського транспорту. Велика увага зверталася на правила поведінки поблизу залізничних колій, на правила безпеки у потягах, електричках, розглядались правила посадки та висадки з залізничного транспорту. Враховуючи складну епідемічну ситуацію в країні, що пов’язана з розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19 більшість заходів проводилися в онлайн режимі через навчальну платформу Zооm.

У ході Тижня безпеки дорожнього руху проведено такі заходи:

-          16.11.у приміщенні бібліотеки в навчальному корпусі N2 відкрито фотовиставку – “Правила дорожнього руху ти завжди пам’ятай” на якій представлено інформаційні та фотоматеріали присвячені правилам поведінки на дорогах, у громадському транспорті, у потягах та в інших об’єктах залізниці;

ohpr1 ohpr2

 

-          17.11.з метою нагадати та систематизувати знання працівників коледжу з правил безпечної поведінки на дорогах інженер з охорони праці розповсюдив серед них інформаційний буклет під назвою “Правила дорожнього руху рятують життя”;

-          18.11.керівники академічних груп дистанційно провели зі студентами виховні години - “Правила дорожнього руху, золоті правила твого життя”, під час виховних студенти в онлайн режимі переглянули навчальний фільм присвячений правилам дорожнього руху, студенти мали можливість пригадати основні правила дорожнього руху, а також були ознайомлені із нововведеннями законодавства в цій сфері.

ohpr3 ohpr4

 

Вивчення правил дорожнього руху входить до навчальної програми дисципліни “Безпека життєдіяльності”, яка вивчається студентами усіх спеціальностей. За рівнем знань правил дорожнього руху ведеться контроль адміністрацією коледжу.

ohpr5

Проведений Тиждень безпеки дорожнього руху показав належний рівень знань правил дорожнього руху учасниками освітнього процесу.

Підводимо підсумки…

Оволодіння мовою – основа всебічного розвитку дитини, запорука її повноцінного спілкування з навколишнім світом. Орієнтація вихователя та батьків на правильну вимову – це одна з важливих форм роботи над загальною культурою мови дітей дошкільного віку.

DO7

Одне з провідних місць у цій системі займає вихователь в логопедичних групах. Особливості цієї професії мають можливість пізнати та вивчити студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта під час практичної підготовки в ЗДО.

dosh 4 dosh 3

 

Традиційно, по завершенню студентами практики з додаткової кваліфікації «Вихователь в логопедичних групах» (спеціальність 012 Дошкільна освіта), підводяться підсумки та організовується звіт результатами роботи з дітьми в ЗДО.

Цьогоріч, презентація результатів практики відбулася у стінах Коледжу. Однак, студенти 4-Д курсу разом з керівником практики Ганжелюк Л.С., зуміли підготувати та провести захід, який занурив усіх присутніх у реальні ситуації роботи вихователя логопедичної групи в ЗДО. У нагоді стали і відео-сюжети, і фото-калейдоскоп в ЗДО, і організована виставка дидактичних засобів, які використовували студенти-практиканти для реалізації завдань практичної підготовки.

DO1 DO6

 

Створивши сюжетну лінію, подорож котика Мурчика і собачки Дружка, студенти проводили логопедичні вправи та ігри на автоматизацію звуків. Не обійшли стороною учасники звіту і арт-терапевтичні технології, які є ефективними методами у виправленні порушень мовлення у дітей.

Гостями заходу були завідувач з навчально-виробничої роботи Сардига О.В., голова циклової комісії Найда Р.Г., викладачі фахових методик за спеціальністю 012 Дошкільна освіта та Лотиш Т.С. магістрантка РДГУ, спеціальності «Логопедія», працівник ЗДО №7 м. Дубно та студенти 3-х та 4-х курсів.

DO3

По завершенню заходу, присутні викладачі, студенти та гості обмінялися думками щодо актуальності логопедичної роботи в сучасних закладах дошкільної освіти. Під час обговорення було відмічено важливість пропедевтичної роботи вихователя у мовленнєвому розвитку дитини-дошкільника.

Тиждень права

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Цьогоріч Тиждень правової освіти проходив з 06 по 10 грудня ( організатор викладач правознавства Бондарук О.В.). Головною метою Тижня було підвищити інтерес студентів до  правознавства, розширити й поглибити знання та вміння з цієї дисципліни,запобігання вчиненню правопорушень учасниками освітнього процесу, а також поінформувати студентів щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

У ході Тижня були проведені заходи освітнього та виховного характеру. Всеукраїнський тиждень права розпочавсярозміщенням інформаційного вісника «Права людини в історії» у холі навчального корпусу, де студенти могли дізналися цікаві факти про історію еволюції та становлення прав людини, про історичні постаті, котрі боролися за цілковиту свободу людства. У коледжі класними керівниками груп були проведені виховні години на тему: «Права людини».Усіх гостей бібліотеки чекала інформаційна експозиція «Закони, за якими вчимося, працюємо, живемо», де була представлена різноманітна тематична література та (друкована та електронна), зокрема правознавча література для дошкільнят та школярів.

PRAVO PRAVO2

 

Також під час тижневика проходило анкетування серед 1-4 курсів «Ми знаємо свої права» (на базі Google-форм). Наші студенти продемонстрували високий рівень обізнаності у своїх правах.

09 грудня на території коледжу проходив правознавчий квест серед 2-х курсів «Женевська конвенція прав людини – крок у майбутнє». Учасникам необхідно було продемонструвати не лише свої знання, а й кмітливість та швидкість виконання завдань, серед яких були кросворд, анаграма, ребуси, правознавчі задачі. Усі команди показали гарні результати, та найкраще впорались із завданнями студенти 2-А курсу (керівник академічної групи Харченко Н.А.), які показали свої знання та гарну колективну роботу і в нагороду отримали грамоту та солодкі подарунки.

pravo5

За підсумками проведених занять студенти 2-их курсів створили творчий колаж «Права людини» та виставку плакатів «Мої права».

PRAVO37 Pravo48

Робота щодо формування правових компетентностей продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань студентів, формує вміння дотримуватися норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Академічна доброчесність в освітньому процесі Коледжу

   Викладачі циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін продовжують реалізувати заходи спрямовані на забезпечення академічної доброчесності в Коледжі. В грудні місяці, відповідно до Плану заходів для популяризації засад академічної доброчесності, відбувся семінар - презентація «Академічна доброчесність в освітньому процесі Коледжу», організований викладачем Вітчук І.І. для студентів 4-С курсу.

Vitchuk4 Vitchuk5

 

Поняття доброчесності глибоко вкорінене в українську педагогіку.

Особливу увагу на виховання доброчесності звертав В.О.Сухомлинський у своїй праці «Сто порад вчителю».

Вступаючи до закладу фахової передвищої освіти, студент робить ще один крок назустріч новому життю. Віднині рішення, які він приймає, залежать виключно від нього. Наслідки за вчинки, які він здійснює - його особиста відповідальність.

Під час обговорення основних положень академічної доброчесності, студенти виявили, що основою здобуття якісної освіти є дотримання принципів академічної доброчесності - сукупності правил поведінки учасників освітнього процесу, спрямованих на формування самостійної і відповідальної особистості, спроможної вирішувати завдання відповідно до освітнього рівня з дотриманням норм права та суспільної моралі.

Vitchuk2 Vitchuk1

 

Студенти-четвертокурсники сфокусували свою увагу на основних гаслах щодо дотримання академічної доброчесності:

- Впровадження та послідовне дотримання правил академічної доброчесності - це вигідно та перспективно!

- Якщо вам не байдуже ваше майбутнє - навчайся і працюй гідно та відповідально!

Vitchuk3

Учасники семінару обговорили і перспективи, які окреслює Коледж, при дотриманні принципів академічної доброчесності. Здобувачі освіти отримують якісні знання, їхній диплом має значення на ринку праці. Вони вчаться «грати за правилами», цінують чесність повсякчас та за будь-яких обставин. Випускники отримують змогу будувати достойну кар'єру, не покладаючись на зв'язки і домовленості. Зростає якість освіти, що є важливим для розвитку всього суспільства.

 

Мій улюблений світ – без насильства!

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї,жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

16dn 1

Викладачі комісії психолого-педагогічних дисциплін активно долучилися до Всеукраїнської акції, адже символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслює, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

 Саме 25 листопада у світі відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. З нагоди цієї події,  під час заняття «Людина в сучасному соціумі» викладачем Недільською А.І. зі студентами 3-С курсу, було проведено інформаційну хвилинку на тему боротьби проти насильства над жінками, в ході якої було ознайомлено студентів з актуальністю проблеми насильства в сучасному світі, інформацією про види насильства, стратегію поведінки у ситуаціях ризику та механізм захисту прав жінок. Спільно зі студентами, переглянуто фільм  та підготовлено інформаційну листівку «10 фільмів про права жінок, боротьбу проти насильства та забезпечення гендерної рівності».

 29 листопада в рамках акції "16 днів проти насильства", під час вивчення теми "Превентивне виховання" викладачем Чайкою Н.С. проведено заняття з елементами тренінгу з методики виховної роботи для студентів 4 курсу, групи С. Майбутні соціальні педагоги оволоділи навичками конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування і неприпустимості проявів жорстокості в учнівському середовищі.

16dn 2

            З метою підвищення обізнаності майбутніх соціальних педагогів з питань попередження насильства в сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-яких форм його прояву для студентів 4-С курсу проведений онлайн-факультатив «Насильству немає виправдання»(викладач О.В. Хітрова).

16dn 3

Викладач Годунко В.Я. провела бесіду «Скажемо насильству STOP», в ході якої, студенти визначили суть поняття насильства, його видів та проявів, сформували небайдуже відношення до проблем жорстокості та вміння не боятися говорити про проблему, виховували толерантне ставлення до людей, зокрема до тих, хто потерпає від насилля. Перегляд фільмів-розслідувань «Суспільного», «Зупини мене, якщо зможеш» викликав пожвавлене обговорення проблеми домашнього насильства.

 16dn 0

Студенти пройшли пізнавальне тестування щодо визначення особистого рівня обізнаності та розуміння  проявів домашнього насильства, а також видів відповідальності за скоєння такого насильства (https://platfor.ma/specials/bye-znachyt-syade-test/ )

Архів новин (оберіть дату)

January 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6