Студенти Дубенського коледжу РДГУ - учасники польсько-українського проекту «Natura і Kultura»

Сучасна молодь – це спільнота, яка прагне до постійного розвитку та відкриття нових можливостей. Саме до такої молоді можна віднести і студентів Дубенського коледжу РДГУ, адже вони проявляють свою активність і креативність у всіх сферах життя. Сьогодні для таких людей відкривається безліч пропозицій і сотні можливостей.

proekt1 proekt2

         Цьогоріч ми мали змогу взяти участь в українсько-польському проекті «NaturaіKultura». На жаль, перетнути кордон, щоб відвідати країну і познайомитися з її культурою, нам не вдалося. Але, незважаючи на складну ситуацію в країні, обидві сторони - польська та українська - змогли все-таки втілити цей проект в реальність, хоч і в онлайн режимі. За допомогою платформи Zoom учасники знайомились з природою та культурою обох країн через онлайн-екскурсії, ігри, відео та просто спілкуючись один з одним.

proekt4 proekt5 proekt6

Учасникам проекту булозапропонованонасиченупрограму. Звичайно ж, підготовка до її реалізації була нелегкою, проте сам хід проекту виявився дуже цікавим та корисним. Перед студентами відкрилися наступні можливості:

-         обмін думками з різних питань;

-         можливість креативно представити свою країну та звичаї;

-         практикум англійської мови;

-         знайомство з однолітками з Польщі;

-         екскурсії і комунікація з іноземцями.

Такі проекти заохочують молодь та осіб, що працюють із молоддю, до спільної діяльності, яка дозволяє взаємно зблизитися, відкрити спільне коріння, подолати упередження у сприйнятті спільної історії та сучасних відносин, укріплювати дружнє майбутнє, переймати досвід та вирішувати актуальні проблеми.

proekt3 proekt7

Такий культурний обмін напевно є найціннішим, адже завдяки йому можна зруйнувати стереотипи про іншу країну та розширити свій кругозір.

          Отож удосконалюймо себе та надихаймо світ навколо!

                                         Учасниця проекту Ольга Хіц

День Європи в Дубні

Щорічно, починаючи з 2003 р., Україна разом з усією європейською спільнотою святкує День Європи. У країнах Європейського Союзу це свято традиційно відзначається 9 травня, а в Україні - у третю суботу травня. День Європи є для жителів України днем спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Святкування Дня Європи у нашому місті є по-справжньому особливим. Традиційно в центрі Дубна проводиться святковий захід та інтелектуальний квест визначними місцями Дубна. Участь у змаганні беруть представники всіх навчальних закладів міста. Оцінюються представлення команди й успішне виконання завдань на кожній зі станцій квесту. Під час змагання усі команди показують ґрунтовні знання історії свого міста та Європи, міст-побратимів, а також духовної та літературної спадщини. Оцінюють учасників відомі люди міста, духовні особи, письменники та громадські діячі.

de1 de2

Неодноразово перемогу, щирі привітання та навіть обійми отримувала команда Дубенського коледжу РДГУ. Судді були приємно вражені знаннями, вихованістю та оптимізмом студентів, тому завчасно пророкували їм перемогу. Після побиття рекорду з кількості правильних відповідей на одній із станцій наша команда отримала щедру порцію усмішок та обіймів з боку навіть, здавалося б, дуже суворих суддів.

de3 de4 de5

По завершенню свята усі учасники квесту були нагороджені солодкими призами. Приємно вражає велика кількість молоді, яка приходить на свято. Це вкотре підтверджує, що дубенська молодь не лише активна, але й свідома. Свято завершилося флешмобом із прапорами біля пам’ятника борцям за волю України. На завершення на площі лунали гімни України та ЄС як символ толерантності та співдружності різних культур. Наша сила в єдності, наша сила в різноманітті. Цінуймо свою державу і не забуваймо прагнути кращого, бо ми того варті!

На скрижалях історії євреїв

     З 19 по 21 лютого 2020 року Дубенський коледж РДГУ долучився до Всеукраїнської акції «Єврейський сімейний альбом», організатором якої є міжнародна організація «Centropa». Заходи проходили у формі презентації спогадів та сімейних фото єврейських родин, які проживали на території України.

evrei1

     Участь у них взяли краєзнавець і науковець Дмитренко Т.Б. та керівник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Шевчук Е.А. Їхні розповіді та спогади зробили цей захід непересічним.

evrei2 evrei3 evrei4 evrei5

         Викладачі коледжу Даниленко М.П., Малюта В.Р., Семещук В.М. у своїх виступах та студенти коледжу в історичних довідках акцентували увагу на численних випробуваннях і геноциді, через які пройшли українці та євреї у радянській «імперії зла» та нацистському «новому порядку», а також на системній фальсифікації історії колишніми диктаторами і їх нинішніми послідовниками, які мріють про відновлення імперії.

evrei6 evrei7 evrei8

         Гості були приємно вражені цікавими та пізнавальними розповідями студентів. Правда про Голодомор, Голокост, Бабин Яр, Рух опору, боротьбу з «космополітами», «справа лікарів»; а також долі тисяч людей, їх повсякденні будні, праця, відпочинок; життя в евакуації, служба в армії – усе це застереження нам усім, незалежно від національності та віросповідання.

evrei9

           А ще було велике бажання донести до усіх учасників заходу: українці цивілізована нація, яка з повагою ставиться до усіх народів, які жили і живуть на нашій багатостраждальній землі. Їхній біль – наш біль. У кожного народу свій тернистий шлях до волі, свої герої. Серед тисяч видатних постатей нашого народу ті, яких ми шанували і будемо шанувати: Максим Залізняк, Улас Самчук, Кирило Осьмак і Роман Шухевич…

evrei10

На гостини до друзів

"Подорожі навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома", - стверджував Анатоль Франс.

POL3

10-13 травня у складі творчої групи делегації міської ради я вперше побувала у Польщі. Ця поїздка стала можливою внаслідок участі команди Дубенського коледжу РДГУ у відзначенні в Дубні Дні міст-побратимів. Саме наші студенти вибрали мене «кращим гравцем команди» і нагородою від Дубенської міської ради стала участь у Святі дитячої творчості у місті Гіжицько.

POL1 POL2

Програма перебування була досить насичена: екскурсії по місту, відвідини польської школи, костелу, прогулянка по мальовничому озері на катері, зустріч з бургомістром…Незабутні враження, море емоцій, шквал приємних моментів. Хочеться висловити слова вдячності і членам українського товариства в Польщі, і, особливо, міському голові В.М.Антонюку та начальнику відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Е.А.Шевчук за надану можливість ознайомитись з чудовим містом Гіжицько та його мешканцями. Щира подяка і адміністрації коледжу за допомогу в організації поїздки.

                                 Маргарита Боровець,

студентка 1-А курсу

Європейські мови в міжкультурній комунікації

26 вересня відзначається День європейських мов як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Це свято досить молоде. Його виникнення пов'язане з тим, що ХХІ століття ЮНЕСКО оголосило століттям поліглотів.

dem18 01 dem18 02

З нагоди Міжнародного дня європейських мов учасниками лідерської програми Євронація та Євроклубу за підтримки міського голови 27 вересня в малій залі міської ради був проведений круглий стіл «Європейські мови в міжкультурній комунікації» . Учасниками заходу були студенти коледжів міста Дубна. За сприяння Шевчук Ерни Ананіївни на свято прибули священик з Рівного та ксьондз Мартін. Священик Роман із Рівного поділився своєю думкою про значення іноземних мов у житті людини. Сам Отець Роман добре володіє 3-а мовами. Він наголошував: «Мову потрібно вивчати із самих початків». Наприкінці свого виступу наш гість продекламував «Заповіт» Шевченка англійською мовою.

dem18 03 dem18 04

Дуже цікаво було слухати виступ ксьондза Мартіна - поляка, який працює в Україні. Спілкувався з учасниками ксьондз своєю рідною мовою - польською.Також було надано слово викладачці французької мови Дубенського коледжу РДГУ Наталії Брюхановій. Пані Наталія розповіла про велике значення французької мови та поділилася із присутніми думками про роль іноземної мови в житті людини. А наприкінці виконала пісню Патрисії Каас "Mon mec a moi".

dem18 05 dem18 06 dem18 07

Варто подякувати студентам І курсу, групи А Баковчук Ірині та Хіц Ользі, які були ведучими свята. Власюк Наталія продекламувала вірш про українську мову, свої знання іноземних мов продемонстрували студенти Базака Анастасія (ІІ-А), Захарчук Інна (ІІ-А) та Павлюк Яна (ІІІ-А). Вони декламували вірші іноземними мовами: англійською, німецькою та польською. Присутніх зачарувала Карпюк В.,студентка ІІІ-А курсу, своєю грою на бандурі і виконанням пісні «Ти до мене не ходи».

dem18 08 dem18 09 dem18 10

Наприкінці заходу гості були нагороджені квітами та подарунками від міської ради.

Знати іноземну мову - це не просто норма, але й необхідність. Знання іноземних мов - це ключ до успіху в сучасному європейському світі, бо, перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом.

dem18 11 dem18 12
dem18 13 dem18 14