День міст-побратимів 2018

Щороку, у останню неділю квітня, світова спільнота святкує День міст-побратимів. Ця подія має особливе значення. Рух міст-побратимів стихійно виник у роки Другої світової війни та став символом дружби і толерантності. Традиційним це свято стало і в нашому місті.

mp18 1 mp18 2

Як і багато міст України, Дубно має декілька міст-побратимів. Серед них болгарський Белоградчик, польські міста Гіжицько та Соколув-Подляський, чеський Унічев. З ними Дубно має тісні культурні та економічні зв’язки.

mp18 3 mp18 4

26 квітня за сприяння міської ради у нашому місті проводилася уже традиційна міська інтелектуальна гра «Дубно та його міста-побратими». Участь у ній взяли команди з різних навчальних закладів, кожен з яких представляв певне місто-побратим. Не стали винятком і студенти педколеджу, представники лідерської програми «Євронація» та Євроклубу, які взяли активну участь як у підготовці, так і проведенні заходу. Цьогоріч команда коледжу презентувала традиції та культуру мальовничого польського містечка Гіжицька. Представникам команд було запропоновано створити алею міст- побратимів, яка стала би справжньою прикрасою міста і приносила радість нашим мешканцям. Команди успішно впоралися з цим завданням, презентували своє бачення алеї, її проект. Цікавою була демонстрація пасхальних звичаїв міст-побратимів. Командам було запропоновано знайти різницю у святкуванні цього свята в Україні, Польщі,Чехії та Болгарії. Наші студенти творчо підійшли до цього завдання і продемонстрували власноруч складений пасхальний кошик. Після цього глядачів запросили на літературний карнавал. Кожна команда представляла поетів, життя і діяльність яких тісно пов’язані з нашим містом. Глядачі мали можливість зустрітися з Антонієм Мальчевським (Сергій Олексійовець, 4-В), послухати коротеньку розповідь про його життя та помилуватися уривком з його поеми «Марія» польською мовою у виконанні студентів Любомира Климюка та Ганни Котвінської. У програму свята була також включена інтелектуальна гра «Дубно та його міста-побратими». Усі учасники показали високий рівень обізнаності та були нагороджені дипломами та солодкими призами.

mp18 5 mp18 6

Свято закінчилося прекрасним флешмобом під пісню Гайтани «Сонце нас єднає». Учасники утворили різнокольорові кільця в знак дружби та миру на нашій планеті.

„Світ – моя батьківщина, людство – моя родина” - писав американський філософ, художник та поет Халіл Жібраїл. Тож будьмо толерантними і нехай світ дійсно буде для нас великою родиною, де не буде ні образ, ні війни, а лише дух рівності та братерства.

mp18 7 mp18 8