План роботи СНТ 2021/2022 навчальний рік

План роботи СНТ 2021/2022 навчальний рік

Конкурс творчих робіт «Україна в НАТО»

Активом студентського наукового товариства «Золота Сова» Дубенського педагогічного фахового коледжу РДГУ проведено конкурс творчих робіт на тему: «Україна в НАТО».

NATO1 NATO3 NATO2

Метою конкурсу є інформування студентської молоді щодо питань євроатлантичної інтеграції України (на 2017-2020 роки).

Конкурс творчих робіт проводився за такими напрямами:

«Історія і політологія»;

«Література»;

«Філософія»;

«Мистецтво»;

«Практика».

NATO5 NATO6 NATO7

Вітаємо переможців конкурсу в таких номінаціях:

«Література» – Суходольську Валентину

(група 3-Б).

«Практика» - Тарасюк Оксану (група 4-В).

У номінації «Мистецтво» визначено переможця та призерів:

І місце – Гуменюк Ганна (група 4-Б).

ІІ місце – Михалик Віта (група 3-А).

ІІІ місце – Присяжнюк Ольга (група 3-В).

NATO4

Дякуємо усім за участь!

Переможцям бажаємо творчої наснаги, професійного зростання і нових перемог!

10 листопада - Всесвітній день науки

Науково-дослідна робота учасників студентського наукового товариства (СНТ) «Золота Сова» є невід’ємним елементом навчання і виховання студентської молоді, що сприяє підвищенню якості їхньої науково-практичної підготовки.

dennayku1 dennayku2

Очолює студентське наукове товариство «Золота Сова» викладач, кандидат педагогічних наук Соколюк Олена В’ячеславівна.

Голова СНТ – Гаврилюк Сергій, студент 4-Б курсу.

Заступник голови СНТ – Крамарук Наталія, студентка 4-В курсу.

Наші студенти систематично беруть участь у всеукраїнських та міжнародних інтернет-конференціях, публікують наукові статті і тези у збірниках конференцій. За результатами наукової роботи студенти отримують іменні сертифікати.

За період цього навчального року вже понад 30 студентів Дубенського педагогічного фахового коледжу взяли участь у таких заходах:

-         Всеукраїнській науково-практичній конференції «Формування у школярів та студентської молоді нових смислів в освітньо-виховному процесі» (30 жовтня 2020 р., м. Рівне).

-         II Міжнародній науково-практичній конференції «PRIORITY DIRECTIONS OF SCIENCE AND TECHOLOGY DEVELORMENT» (25-27 жовтня 2020 р., м. Київ). Тези опубліковані у збірнику, якому присвоюється міжнародний стандартний книжковий номер ISBN.

-         Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні перспективи розвитку науки» (30-31 жовтня 2020 р., м. Київ).

-         V міжнародній науково-практичній конференції «ACTUAL TRENDS OF MODERN SCIENTIFIC RESEARCH» (8-10 жовтня 2020 р., м. Мюнхен).

dennayku3 dennayku4 dennayku5

Науково-дослідні роботи, опубліковані в електронних збірниках конференцій, мали наступну тематику:

-         «Інноваційні підходи щодо формування професійних компетентностей студентів Дубенського педагогічного фахового коледжу»;

-         «Організація навчального та освітнього процесу учнів початкової школи на уроках фізичної культури з урахуванням підходів Нової української школи»;

-         «Методичні основи формування здорового способу життя учнів початкових класів»;

-         «Здоров’язберігаючі освітні технології в Новій українській школі»;

-         «Формування культури у молодших школярів з урахуванням підходів НУШ»;

-         «Організація дистанційного навчання з фізичної культури для учнів початкової школи в умовах карантину».

Молоді дослідники активно займаються самоосвітньою діяльністю, зокрема проходженням онлайн-курсів на українських платформах та ресурсах для самоосвіти вчителів:

-         український громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus»;

-         «Всеосвіта»;

-         освітній проєкт «На Урок»;

-         «EDERA».

У цих проєктах взяли участь та отримали сертифікати понад 30 студентів коледжу.

Основною метою діяльності СНТ є забезпечення захисту прав та інтересів осіб, які навчаються у коледжі, зокрема щодо питань наукової діяльності, підтримки наукоємних ідей, інновацій та обміну знаннями.

Запрошуємо до співпраці студентів, яким до вподоби цікава інтелектуальна праця!

dennayku6

Академічна доброчесність як запорука якості сучасної освіти

27 лютого у Дубенському коледжі РДГУ у рамках діяльності студентського наукового товариства «Золота сова» (керівник М.П.Даниленко) було проведено проблемний семінар на тему «Культура академічної доброчесності та її формування в сучасному освітньому просторі України».

На сьогодні ця проблема активно обговорюється не тільки вітчизняними науковцями, педагогами, правозахисниками, а й викликає особливий інтерес як в учнівської, так і в студентської молодіжних аудиторій. Саме тому вона була запропонована для більш широкого розгляду студентами-членами СНТ, що вбачають у змісті академічної доброчесності основу для позитивних зрушень не тільки української освіти, а й подальшого розвитку усього суспільства і держави.

AkD1 AkD2 AkD3

Семінар проходив у формі доповідей представників студентської наукової спільноти та їх дискусійного обговорення:

-    Академічна доброчесність: зміст поняття та основні принципи (Крамарук Н. – 3-В курс);

-       Проблеми формування культури академічної доброчесності у вітчизняному освітньому просторі (Гаврилюк С. – 3-Б курс);

-       Механізми подолання академічної нечесності: українські реалії та зарубіжний досвід (Щепанська М. – 3-А курс).

До обговорення даної проблеми (як автор проекту Положення про академічну доброчесність в Дубенському коледжі РДГУ) долучився також заступник директора з навчальної роботи В. Р. Малюта. Віктор Ростиславович акцентував увагу на видах можливої відповідальності учасників освітнього процесу у разі порушень правил академічної доброчесності. Окрім того, він висловив цікаву пропозицію для членів СНТ: розробити, спираючись на досвід зарубіжних (і окремих вітчизняних) закладів освіти, Кодекс честі студентів коледжу.

В цілому захід проходив в атмосфері творчої співпраці між його учасниками – викладачами та студентами, обміну цікавими ідеями, зауваженнями і доповненнями.

AkD4 AkD5 AkD6

Так, студенти дошкільного відділення зауважили, що культуру особистісної доброчесності потрібно формувати з раннього дитинства, а не розпочинати цей процес з шкільної лави. Власними методами «боротьби» з найтиповішим проявом академічної недоброчесності – списуванням – охоче поділився зі студентами В. С. Павлунь (завідувач навчально-методичного кабінету). Останні, у свою чергу, зважаючи на український освітній простір, вказали низку вагомих причин, які лежать в її основі.

Отож захід пройшов успішно. Усі його учасники підтримали думку, що саме дотримання академічної доброчесності, формування її культури у суспільстві стане орієнтиром майбутніх успіхів і рушійною силою української освіти!

Культура крізь призму молоді

Уже третій рік поспіль кафедра культурології та філософії Національного університету «Острозька академія» проводить Всеукраїнську олімпіаду з культурології і втретє учасниками цього заходу є студенти нашого коледжу. Цього року представляли навчальний заклад Кособуцька Анастасія (ІІ-С курс ) та Гаврилюк Сергій (ІІ-Б курс) (викладач – Мирослава Платонівна Даниленко).

ostrig2 ostrig3

Варто підкреслити, що метою олімпіади є підвищення інтересу молоді до питань розвитку культури та залучення її до вивчення курсів культурно-історичного та філософського спрямування. Проводилась вона у два етапи. Перший (заочний) – передбачав написання творчого есе на запропоновану тему «Українська культура в контексті євроінтеграції: актуальний стан, проблеми та перспективи», а другий – тестування на перевірку знань учасників з теорії та історії української і світової культури.

Тема есе настільки зацікавила молодь, що до цього етапу долучились учні шкіл, гімназій, ліцеїв, а також студенти коледжів та професійно-технічних училищ майже з усіх областей України.

ostrig1 ostrig4

За креативність, змістовність та оригінальність написання есе Анастасія Кособуцька отримала ІІІ місце в першому етапі олімпіади.

ostrig5

За результатами відбору, разом з С. Гаврилюком вони пройшли до ІІ туру, який проходив 12 квітня 2019 року у стінах Національного університету «Острозька академія». Тут, окрім інтелектуального змагання, учасникам олімпіади було запропоновано екскурсію в музей навчального закладу, який має давню історію. Вони також змогли оглянути мистецькі експозиції сучасних українських художників; отримали чудову нагоду поспілкуватись з своїми колегами – «поціновувачами культури» – з різних куточків України; дізнатись про культурні домінанти у розвитку сучасного українського суспільства з вуст викладачів кафедри культурології та філософії.

Загалом, атмосфера заходу була творча і доброзичлива. Учасники отримали позитивні емоції та приємні враження. Організатори висловили сподівання, що українська культура матиме перспективне майбутнє, зважаючи на таку талановиту і небайдужу до її розвитку молодь.