Первинна профспілкова організація ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ» - це виборний профспілковий орган, добровільна неприбуткова громадська організація, що об’єднує працівників навчального закладу для захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів.

Основними нормативно-правовими актами, які використовує у своїй діяльності профспілкова організація є такі: Конституція України, Кодекс законів про працю України, Закони України «Про об’єднання громадян», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», статут Профспілки працівників освіти і науки України.

Згідно Закону України «Про професійні спілки, їх права і гарантії їх діяльності» первинна профспілкова організація працівників освіти і науки України ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ»  зареєстрована в органах юстиції, має статус юридичної особи, печатку.

Професійна спілка співробітників нині нараховує 424 членів – це викладачі, працівники та студенти коледжу. Очолює ППО голова Сардига Ольга Володимирівна.

В основі діяльності Первинної профспілкової організації  ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ»  й профспілкового комітету лежить співпраця з адміністрацією закладу в питаннях соціально-економічного захисту працівників та пошук оптимальних рішень. З цією метою між профспілковою організацією і адміністрацією коледжу укладено Колективний договір, що охоплює практично всі аспекти життя та трудової діяльності колективу. Серед найважливіших питань, що постійно знаходяться у полі зору професійної організації, є трудові відносини, режим праці та відпочинку, організація безпечних та здорових умов праці, вирішення індивідуальних та колективних трудових спорів, а також надання різного виду допомоги працівникам та їх сім’ям в умовах воєнного стану.

Найвищим органом первинної профспілкової організації є профспілкові збори:

Профспілкові збори (конференція) – визначають пріоритетні напрями діяльності первинної профспілкової організації. Проводяться за необхідністю, але не рідше 2 разів на рік.

Звітні збори (конференції) – на зборах заслуховують і обговорюють звіт профспілкового комітету і дають оцінку його роботи, звіт ревізійної комісії.

Звітно-виборні збори (конференції) – проводяться в терміни, визначені Статутом, але не рідше ніж один раз на 5 років. На звітно-виборних профспілкових зборах – (конференції) делегати за затвердженою процедурою голосування обирають:

  • профспілковий комітет;
  • голову профкому первинної профспілкової організації з терміном повноважень 5 років;
  • ревізійну комісію – незалежний орган контролю діяльності профкому з терміном повноважень 5 років.

Традиційними стали спільні заходи профспілки та адміністрації коледжу із відзначення державних та професійних свят, вітання співробітників з ювілейними датами, нагородження кращих працівників, відзначення ветеранів праці, учасників АТО та організація екскурсій за цікавими туристичними маршрутами, волонтерська діяльність.

Головним завданням вважає: правовий і соціальний захист студентів.

Найвищим органом первинної профспілкової організації є профспілкові збори, які проводяться раз в три місяці.

Повноваження студентського профспілкового комітету:

  • представлення і захист прав та інтересів членів профспілки, співпраця із адміністрацією коледжу;
  • залучення членів профспілки до активної участі в житті коледжу;
  • здійснення громадського контролю за створенням безпечних і належних умов навчання та належних санітарно-побутових умов;
  • участь у підготовці та проведенні культмасових заходів;
  • здійснення контролю за умовами проживання членів профспілки  в гуртожитках, організацією харчування студентів;
  • розгляд питань про нагородження та преміювання членів профспілкового активу, надання матеріальної допомоги членам профспілки;

Повноваження голови студентської профспілки:

  • голова студентської профспілкової організації представляє її інтереси, як в профкомі, так і в стосунках з адміністрацією коледжу;
  • організовує роботу профспілкового комітету та проводить його засідання, формує порядок денний та вносить його на затвердження профспілкового комітету;
  • вносить пропозиції щодо розподілу обов’язків між членами профкомітету;
  • забезпечує підготовку питань на збори комітету, колегіальність при їх обговоренні та прийнятті рішень;
  • підписує протоколи засідань, його рішення, а також інші документи;
  • контролює виконання власних рішень та профкому;
  • звертається з заявами, клопотаннями та пропозиціями до адміністрації коледжу з питань що стосуються інтересів членів профспілки;
  • забезпечує ведення обліку членських внесків;
  • організовує належне діловодство студпрофкому.

Креативність, творчість, відповідальність, енергійність, рішучість, впевненість і відданість – саме такими рисами характеризуються активісти профорги нашого коледжу.

No Internet Connection