Шкільне відділення веде свій відлік з 1945 року – дати заснування Дубнівського педагогічного училища. 26 серпня 1945 року був виданий перший наказ по педучилищу, згідно з яким було зараховано на навчання 61 особу.
З 1960 р. в Дубнівському педучилищі проводився набір на три спеціальності, вперше випускники шкіл області були зараховані на дошкільний відділ. Всього набір складав 120 слухачів, з них 60 на шкільний відділ, 30 на відділ музики і співів та 30 на дошкільне відділення.
У 1961 році училище здійснило особливо чисельний набір: 150 осіб на шкільний відділ та 30 на дошкільний.
У період 1979-1990 років в училищі працювало два відділення (шкільне і дошкільне). Значна увага приділялась організації самостійної роботи студентів училища. На відділеннях працювали військово-патріотичний клуб «Факел», суспільно-політичний клуб «Меридіан», літературна студія, факультет громадських професій, школа молодого лектора, 10 художніх колективів і 12 спортивних секцій.
1 вересня 2000 року колектив шкільного відділення отримав новий навчальний корпус по вулиці Шевченка, 54 на 17 аудиторій.
Випускники, якими пишається наш заклад
Шкільне відділення протягом тривалого часу зростило плеяду випускників, які стали гордістю не тільки нашого закладу, а й України. Їх імена вписані великими літерами в нашу історію:
- Володимир ГАЙБОНЮК – кандидат історичних наук, професор, заслужений працівник культури (випуск 1947 року);
- Ростислав СОЛОНЕВСЬКИЙ – український поет, гуморист (випуск 1955 року);
- Микола ЖУЛИНСЬКИЙ – український літературознавець, політик, доктор філологічних наук, академік НАН України (випуск 1968 року);
- Олександр ІРВАНЕЦЬ – український прозаїк, поет, драматург, перекладач (випуск 1980 року).
Сучасна підготовка фахівців
У 2002 році коледж ліцензував нову спеціальність «Соціальна педагогіка» з набором 25 студентів на базі повної загальної середньої освіти.
Як результат, в коледжі функціонує два відділення підготовки фахівців:
- відділення початкового навчання;
- відділення дошкільного навчання, соціальної педагогіки.
На цих відділеннях навчалось близько 600 студентів. Протягом 2010 – 2015 рр. виховна і творча робота на відділеннях була складовою частиною цілісної системи підготовки спеціалістів. Здійснювався постійний пошук і впровадження нових максимально ефективних моделей системи виховної діяльності, технології виховання, результатом яких є сприяння формуванню адаптованої до змінних умов, активної, творчої особистості, яка вміє аналізувати, творити, мотивувати себе, долати труднощі.
Педагогічна практика
Систему педагогічної практики з підготовки вихователів, вчителів, соціальних педагогів доповнювала практика з додаткових кваліфікацій. Впродовж педагогічної практики поглиблювались, закріплювались та творчо застосовувались теоретичні знання з дисциплін психолого-педагогічного циклу та спеціальних методик навчання.
Упродовж цих років підготовкою вчителів початкової школи, вихователів дошкільних закладів, соціальних педагогів керували мудрі й досвідчені наставники – завідувачі відділень, діяльність яких була спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу, підготовку професійного фахівця для освітніх установ Західного регіону.
Керівництво відділеннями
Шкільне відділення:
- Віктор БОКОВЧУК (1965-1967 рр.);
- Іван ТУРЛЮК (1967-1978 рр.);
- Людмила САВЧУК (1978-1982 рр.);
- Володимир ЯКОВЕНКО (1982-1986 рр.);
- Надія МІНЧУК (1986-1993 рр.);
- Анатолій РАДЕЙ (1993-2001 рр.);
- Володимир ОМЕЛЬЧУК (2001-2009 рр.);
Дошкільне відділення:
- Ніна ЯНІШЕВСЬКА (1978-1993 рр.)
- Олександра ПЛОТНІКОВА (1993-1997 рр.).
З 2009 року відділення успішно очолює Ольга БАКОВЧУК - викладач-методист, переможець обласного конкурсу «Вчитель року - 2007».
Реорганізація та сучасний стан
З вересня 2016 року відділення початкової освіти, дошкільної освіти та відділення соціальної роботи реорганізовано в одне відділення початкової, дошкільної освіти та соціальної педагогіки. А з вересня 2021 року – у відділення початкової, дошкільної освіти та соціальної роботи.
З 2024 року на відділенні здобувають освіту за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр 339 осіб, які об’єднані в 16 академічних групах.
Спеціальності:
- 013 Початкова освіта – 207 студентів;
- 012 Дошкільна освіта – 96 студентів;
- 231 Соціальна робота – 36 студентів.
Студентська рада
Студентська рада коледжу працює у форматі розширеного старостату. Вона проводить засідання, на яких розглядаються питання створення умов для активного проведення дозвілля студентської молоді. Органи студентського самоврядування беруть участь у вирішенні важливих питань, що стосуються студентського життя: погодження розкладу відпрацювання занять, погодження кандидатур на отримання іменних стипендій, преміювання, переведення студентів на державну форму навчання, призначення академічної стипендії, виселення порушників з гуртожитку через недотримання ними Правил внутрішнього розпорядку.
Пріоритети роботи відділення на 2024-2025 навчальний рік:
- Створення належних умов для організації освітньої діяльності студентів в умовах соціального дистанціювання;
- Удосконалення системи оцінювання та контролю якості освіти в коледжі в період змішаного навчання;
- Впровадження в освітній процес нових інформаційно-комунікаційних технологій, інтерактивних форм та методів науково-педагогічної діяльності;
- Психологічна та соціальна підтримка педагогічних працівників та здобувачів фахової передвищої освіти в умовах воєнного стану;
- Утвердження гуманістичних цінностей, примноження кращого педагогічного досвіду та збереження традицій виховання справжніх патріотів нашої держави.