Водиця-цариця

«Вода, ти не маєш ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не знаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти саме життя. Ти наповнюєш нас радістю... З тобою повертається до нас сила… Ти найбільше багатство на світі.» Ці слова належать видатному французькому поету Антуану де Сент-Екзюпері. Саме про воду, про її властивості, про її кількість на нашій планеті 22 березня у Дубенському коледжі РДГУ було проведено спільне засідання гуртків «Зелені ліки навколо нас» (керівник Цимбалюк Т.В.) та «Хімія в побуті» (керівник Панасюк Є.М.).

Адже саме цього дня відзначається Всесвітній день охорони водних ресурсів. Основною причиною якого, є швидке зменшення запасів питної води. А метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

 IMGP2989

 

Після короткої візитної картки найпопулярнішої та загадкової речовини на планеті, перед студентами та викладачами виступив головний лікар з комунальної гігієни Дубенського міськрайонного управління Держсанепідслужби Рівненської області Подворний Петро Степанович. Він повідомив про властивості питної води Дубенщини, особливості та місця водозабору, наявність домішок та важких металів у питній воді нашого краю, прогнози на майбутнє.

Продовженням засідання було демонстрування дослідів, які показали кількість наявної на Землі прісної води для споживання. Це всього лиш 5%. Інший показав вплив наявних у воді домішок на ріст і розвиток зелених рослин. Один із дослідів із рисом (М.Емото) студенти споглядали із відеофільму «Вода».

Під час засідання присутні визначили, що вода – це:

-         необхідний компонент життя,

-         здоров'я (вона зцілює),

-         середовище життя,

-         великий художник природи,

-         універсальний очищувач,

-         примхлива стихія.

Гуртківці розіграли сценку на водоохоронну тематику, висловили своє бачення про нестачу питної води та склали пам'ятку дій для її збереження. І починали перш за все із себе:

  1. При чищенні зубів користуйтеся водою із індивідуального стаканчика. І воду зекономите й так гігієнічніше.
  2. Посуд мийте у перекритій пробкою мийці.
  3. Охолоджуйте напої та продукти у посудині з холодною водою, а не під струменем із крана.
  4. Приймаючи ванну, не допускайте протоку води через переливну трубу. Купайтеся під душем. Так гігієнічніше.
  5. Заради однієї чашки чаю, не кип’ятіть повний чайник води.
  6. Якщо виникли неполадки у водогоні, негайно викликайте аварійну службу.
  7. Не ламай дерев на берегах водойм (це запобіжить розливам).
  8. Розчисти занедбане джерело.
  9. Коли відпочиваєш на природі: не кидай у воду сміття, консервні банки, пляшки, пакети.

Пригадали студенти й народні звичаї, що пов’язані із водою, криницею, примовляння, щоб викликати або втихомирити дощ, прислів’я, приказки.

А на завершення заходу через символічну краплинку (синю повітряну кульку) кожен із присутніх висловив своє бачення майбутнього води на планеті.