Плани роботи та нормативні документи
Положення про особливості користування гуртожитком
ВСП "Дубенський педагогічний фаховий коледжу РДГУ"
Загальні правила поведінки мешканців гуртожитку
ВСП "Дубенський педагогічний фаховий коледжу РДГУ" в умовах воєнного стану
Положення про студентську раду гуртожитку
ВСП "Дубенський педагогічний фаховий коледжу РДГУ"
Положення про кращу кімнату гуртожитку
ВСП "Дубенський педагогічний фаховий коледжу РДГУ"
Нова перемога
Кожного року гуртожиток Дубенського коледжу РДГУ бере участь у конкурсі на кращий гуртожиток, що відбувається в Рівненській області.
Цьогоріч у категорії "Гуртожиток коледжу, у якому створено найкращі житлово-побутові умови для проживання студентів" ми посіли І місце. Цю перемогу колектив здобув спільними зусиллями адміністрації коледжу, особисто - директора В.П.Бабака, завідувачки гуртожитку О.В.Кудлачик, вихователів - І.І.Вітчук та О.В.Бондарука, працівників гуртожитку та студентських рад коледжу і гуртожитку на чолі з Я.Кузьменко та С.Швидкою.
![]() |
![]() |
![]() |
Почесна грамота управління освіти і науки облдержадміністрації, кубок та цінні подарунки стали гарним сюрпризом як до ювілею коледжу, так і до новорічно-різдвяних свят. Вітаємо!
День гуртожитку у Дубенському коледжі РДГУ
Уже традиційно, навесні, у Дубенському коледжі РДГУ відзначається День гуртожитку. Цьогоріч працівники гуртожитку спільно із студентською радою запланували цікаву програму свята: сучасний розпис писанок, цікаві конкурси та пасхальний квест “Загублені яйця”.
Родзинкою свята став квест “Загублені яйця”, участь у якому взяли не лише студенти, а й викладачі коледжу.
![]() |
![]() |
Завдання квесту полягало у створенні команд на чолі з викладачами, які повинні були відгадати 10 логічних завдань та віднайти загублені шоколадні яйця. У кожної команди була однакова кількість завдань, але переможцем стала найспритніша команда, очолювана викладачем Павлунем В.С. Варто відзначити, що всі команди отримали подарунки та почесні грамоти.
![]() |
![]() |
![]() |
Також грамотою відзначили голову студентської ради коледжу Скоропляса Віталія за допомогу в організації та проведенні квесту.
Ідея проведення такого свята, ініціатором якого стала вихователь Ірина Ігорівна Вітчук, мала на меті згуртувати студентський колектив. Адже саме тут, у гуртожитку, вони проводять велику частину свого часу: знаходять нових друзів, підтримують один одного, здобувають перші ази самостійного життя. І нехай наші студенти запам’ятають своє тимчасове помешкання як домівку, де знайшли нових друзів, де було весело та цікаво проводити час, де навчилися життєвої мудрості та взаємопідтримки.
Проведення виховної бесіди на тему: «Дружні взаємовідносини»
Мета: розширити і поглибити поняття дружби і товаришування – важливих показників виховання студентів; виховувати в мешканців гуртожитку звичку уважно ставитися до товаришів; вміння бачити хиби у своїй поведінці й виправляти їх.
Народна мудрість говорить:
«Дерево міцне – корінням.
А людина – друзями!»
В ході даної бесіди разом із студентами були розглянуті такі поняття як дружба та її цінність. Про дружбу написано чимало сторінок, віршів, романів. Говорять, що дружба потрібна людині лиш трохи менше, ніж їжа та повітря. Ми розглянули поняття «дружба» як одну із загальнолюдських чеснот.
То що ж таке «дружба»? Кожен з присутніх студентів висловив свою думку .
Отже, дружба – це близькі стосунки, засновані на взаємній допомозі, прихильності, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей.
Разом із студентами ми склали «Абетку дружби».
![]() |
![]() |
В ході бесіди студенти склали «Квітку дружби» із своїх долонь, на котрих написали імена своїх вірних друзів.
![]() |
![]() |
![]() |
Також, разом з вихователями, до даної бесіди був залучений психолог коледжу Добровольський С.В., який провів із студентами тренінгове заняття на тему: « Взаємовідносини між студентами, які проживають у гуртожитку».
![]() |
![]() |
Висновок: Отже, дружба – це здорово. Добре, коли у тебе є друзі. Адже дружба – це взаємовідносини, які народжуються, міцніють на основі спільного навчання та проживання. Усі студенти, які були присутні під час бесіди, отримали море позитивних емоцій та глибше усвідомили саме поняття дружби.
Головні напрямки роботи у студентському гуртожитку Дубенського коледжу РДГУ у І семестрі 2018-2019 н.р.
«Треба любити те, що ти робиш,
і тоді праця підніметься до творчості»
Молода людина, вступаючи до навчального закладу, робить рішучий крок у професійному самовизначенні, а, обживаючись у гуртожитку, – крок до особистісного самоствердження і соціалізації.
Гуртожиток – це феномен соціального середовища, який має виховний вплив на студента, створює основу для формування особистості майбутнього кваліфікованого фахівця, господаря своєї землі, всебічно розвиненої, гармонійної особистості. У ньому повинна панувати атмосфера доброзичливості, уваги до кожного, хто проживає, існувати турбота про підвищення освітнього рівня молоді, задоволення її культурних запитів та інтересів, духовного зростання. Саме цим принципами керуються вихователі гуртожитку Дубенського коледжу РДГУ у своїй виховній роботі.
Основні форми виховної роботи в гуртожитку:
- організаційна,
- пізнавальна
- моральна.
![]() |
![]() |
Виховна робота в гуртожитку коледжу є специфічною, тому що значна частина студентів за віком ще є школярами (14-15 років). І вплив батьків на студентів різко знижується , підвищується самостійність та незалежність. І тому процес формування особистості триває під впливом самого середовища гуртожитку.
Ось чому основним напрямом виховної роботи в гуртожитку стає створення зручних та комфортних умов проживання – культурних та житлово-побутових; створення належних умов для задоволення основних потреб студентів – вільне спілкування, умови для виконання домашніх завдань, розвиток свого потенціалу для подальшого розвитку моральних, естетичних і фізичних якостей особистості.
![]() |
![]() |
На початку нового навчального року першочерговим завданням було створення та формування нового складу студентської Ради самоврядування гуртожитку. Цей процес є довготривалим та складним. Він здійснюється тільки через кропітку повсякденну роботу.
Важливим елементом, що сприяє в ефективності виховного процесу, є залучення студентів до створення та роботи клубів:
- «Подруга» (керівник Вітчук І.І.);
- «Школа першокурсника» (керівник Долбняк М.М.).
-
З метою художньо-естетичного та національного виховання протягом І семестру 2018-2019н. р. проведені наступні заходи:
- організаційні засідання клубів «Подруга», «Школа першокурсника» (вересень);
- тренінгові заняття «Шлях до себе», «Розкрий свої вміння» (вересень, керівник – Вітчук І.І.);
- анкетування на теми: «Мої труднощі у навчанні», «Мої проблеми у спілкуванні з товаришами» (вересень-листопад, керівник –ДолбнякМ.М.);
- бесіди на теми «Про вплив шкідливих звичок на здоров’я людини», «Чи повинна сучасна дівчина вміти готувати?»( листопад-грудень , керівник –Вітчук І.І.);
- індивідуальні виховні бесіди із студентами, інформаційні хвилини, години компліментів та розмови по колу (протягом семестру, керівник – Долбняк М.М.).
Вагому роль у вихованні почуття колективізму, навиків здорового способу життя та профілактики правопорушень мають систематичні, індивідуальні бесіди про особисту гігієну, про шкідливість тютюнопаління, вживання спиртних напоїв, про поведінку в громадських місцях, які сприяють попередженню негативних явищ у поведінці студентів.
Також, у нашому гуртожитку оформлені інформаційні стенди:
- «Права і обов’язки студентів»
- «Правила внутрішнього розпорядку»
- «Положення про студентське самоврядування»
- «Списки мешканців поверху»
- «Склад студентської Ради гуртожитку»
- «Склад старостату».
Протягом року вихователі та завідувач гуртожитком О.В.Кудлачик проводять із студентами бесіди з дотримання санітарно-гігієнічних норм, на усіх поверхах розміщуються пам’ятки користування кухнею, туалетною кімнатою, умивальниками. Надалі відбувається постійний контроль за виконанням вимог.
У гуртожитку ведеться контроль чергування на кухнях поверхів. Щомісячно організовуються генеральні прибирання на усіх поверхах, в кухнях та в санітарних кімнатах.
До послуг студентів у кожній секції гуртожитку є кімнати самопідготовки. За поточний період проведено ремонт у всіх кімнатах самопідготовки, на стадії завершення їх естетичне облаштування у стилі «Пори року». Для цього спільними зусиллями мешканців гуртожитку, адміністрації коледжу та профспілкового комітету було закуплено матеріали для ремонтних робіт, канцелярські товари (папір кольоровий, білий, гофрований, клей гарячий) та 6 світильників.
![]() |
![]() |
Розвиток у студентів естетичного смаку, почуття прекрасного, відповідальності розвиваємо не тільки повчальними бесідами, а й прикладом. Робимо все можливе, щоб технічний, санітарний стан навчальних і побутових приміщень, прилеглої території були впорядкованими.
Організаційна робота в гуртожитку допомагає студентству виробити індивідуальний стиль життя, діяльності і спілкування. Тому знати і розуміти молодь, адекватно оцінювати її особистісні якості та індивідуальний потенціал вихователі вважають однією із важливих умов співпраці.
Аналізуючи роботу в гуртожитку, можна впевнено сказати, що тільки постійні, цілеспрямовані виховні дії, бесіди, роз’яснення приводять до позитивного результату.