Академічна доброчесність - шлях до успіху в освіті

Дізнатися щось нове - завжди цікаво, особливо коли це стосується світу книг!Сьогодні за сприяння завідувачки бібліотеки ВСП "Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ" Людмили КОЧУРИ студенти І курсу, групи Д та ІІ курсу, групи С здійснили захоплюючу подорож у світ книжок, завітавши до Дубенської центральної бібліотеки.

Вважаємо, що "академічна доброчесність починається саме з відвідування бібліотеки." Це не просто мотивуючий вислів, але й правда. Бібліотека - неоціненний ресурс для студентів, де вони можуть знайти достовірну інформацію для своїх досліджень. Вона сприяє розвитку критичного мислення та академічної чесності, допомагаючи уникнути плагіату та неправомірного використання джерел. Це сприяє відкритості та збереженню інтелектуальної власності. Тож нехай і ваша академічна подорож розпочнеться з бібліотеки!

Семінар «Культура академічної доброчесності в закладі фахової передвищої освіти»

7 грудня 2023 року з метою популяризації принципів академічної доброчесності в освітньому процесі комісією викладачів фізичного виховання та захисту України, а саме: Оленою Соколюк та Ольгою Красніцькою - організовано семінар для студентів І-Д та І-С курсів. Захід відбувся в дистанційній формі на платформі Zoom.

Науково-освітній процес, як і будь-яка інша сфера діяльності, пов'язаний із моральними аспектами. Вони охоплюються поняттям академічної доброчесності. Це одна з базових вимог щодо публікації наукових статей, тез, підготовки та захисту індивідуальних науково-дослідних завдань.

У широкому сенсі академічна доброчесність – це морально-етичні принципи, обов’язкові для дотримання всіма представниками освітнього та наукового середовища. Така система цінностей служить орієнтиром і еталоном, на який прийнято рівнятися.

Під час семінару здобувачі освіти засвоїли поняття академічної доброчесності; ознайомились з основними нормативними документами, що регламентують питання академічної доброчесності в коледжі; вивчили ключові принципи та види академічної доброчесності, якими повинні керуватися всі учасники освітнього процесу; дослідили види порушень академічної доброчесності, зокрема плагіат, та можливості притягнення до академічної відповідальності.

Учасники семінару подякували за змістовний захід і висловили впевненість у використанні отриманих знань у нинішній і подальшій діяльності.

Академічна доброчесність

 

Витяг з наказу №23 осн/д від 21.02.2020р. «Про затвердження рішень педагогічної ради від 20.02.2020 року
Протокол №8 від 27.02.2020р. засідання студентської ради Дубенського коледжу РДГУ «Про погодження студентською радою Положення про академічну доброчесність в Дубенському коледжі Рівненського державного гуманітарного університету»
Положення про академічну доброчесність у ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ»

План заходів для популяризації засад академічної доброчесності на 2019-2020 навчальний рік

План заходів для популяризації засад академічної доброчесності на 2020-2021 навчальний рік
План заходів для популяризації засад академічної доброчесності на 2022-2023 навчальний рік
Витяг з протоколу №2 від 17.10.2023р. засідання студентської ради ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ» «Про висунення кандидатів до складу комісії з академічної доброчесності»
Витяг з наказу №119-1 осн/д від 19.10.2023р. «Про оновлення комісії з питань академічної доброчесності»

План заходів для популяризації засад академічної доброчесності на 2023-2024 навчальний рік

Круглий стіл «Академічна доброчесність у закладі дошкільної освіти»

13 жовтня 2023 року відбувся круглий стіл з теми «Академічна доброчесність у закладі дошкільної освіти» (модератор - доцент Найда Р.Г.), який об’єднав студенство заходу, сходу та півдня України.

На засіданні круглого столу були присутні фахові молодші бакалаври ВСП «Дубенський педагоічний фаховий коледж РДГУ», бакалаври приватної установи «Заклад вищої освіти «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут Бейт-Хана»», магістри Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» та Рівненського державного гуманітарного університету зі спеціальності 012 Дошкільна освіта.

Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти активно долучалися упродовж заходу до дискусій та обговорення проблеми дотримання етичних принципів академічної доброчесності в різних закладах освіти, зокрема в закладі дошкільної.

Під час рефлексії учасників заходу було виявлено низку цікавих думок та ідей щодо можливостей та способів упровадження принципів академічної доброчесності серед вихователів ЗДО та дітей дошкільного віку.

Collage

Досвід об’єднання українського студентства, на яке покладена відповідальна місія – відбудова країни та формування нової генерації, сприяв забезпеченню наступності рівнів освіти і підвищенню її якості загалом, зокрема й фахової передвищої та вищої освіти.

Водночас неабияке зацікавлення серед здобувачів освіти викликала пропозиція щодо можливості налагодження співпраців контексті партнерської взаємодії студентських осередків різних рівнів закладів освіти.

Академічна доброчесність в освітньому процесі Коледжу

   Викладачі циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін продовжують реалізувати заходи спрямовані на забезпечення академічної доброчесності в Коледжі. В грудні місяці, відповідно до Плану заходів для популяризації засад академічної доброчесності, відбувся семінар - презентація «Академічна доброчесність в освітньому процесі Коледжу», організований викладачем Вітчук І.І. для студентів 4-С курсу.

Vitchuk4 Vitchuk5

 

Поняття доброчесності глибоко вкорінене в українську педагогіку.

Особливу увагу на виховання доброчесності звертав В.О.Сухомлинський у своїй праці «Сто порад вчителю».

Вступаючи до закладу фахової передвищої освіти, студент робить ще один крок назустріч новому життю. Віднині рішення, які він приймає, залежать виключно від нього. Наслідки за вчинки, які він здійснює - його особиста відповідальність.

Під час обговорення основних положень академічної доброчесності, студенти виявили, що основою здобуття якісної освіти є дотримання принципів академічної доброчесності - сукупності правил поведінки учасників освітнього процесу, спрямованих на формування самостійної і відповідальної особистості, спроможної вирішувати завдання відповідно до освітнього рівня з дотриманням норм права та суспільної моралі.

Vitchuk2 Vitchuk1

 

Студенти-четвертокурсники сфокусували свою увагу на основних гаслах щодо дотримання академічної доброчесності:

- Впровадження та послідовне дотримання правил академічної доброчесності - це вигідно та перспективно!

- Якщо вам не байдуже ваше майбутнє - навчайся і працюй гідно та відповідально!

Vitchuk3

Учасники семінару обговорили і перспективи, які окреслює Коледж, при дотриманні принципів академічної доброчесності. Здобувачі освіти отримують якісні знання, їхній диплом має значення на ринку праці. Вони вчаться «грати за правилами», цінують чесність повсякчас та за будь-яких обставин. Випускники отримують змогу будувати достойну кар'єру, не покладаючись на зв'язки і домовленості. Зростає якість освіти, що є важливим для розвитку всього суспільства.