Ми – основа суспільства

Науковий досвід формується поступово. Рух у цьому напрямку починається з незначних кроків: від зацікавлення дослідника певною темою, від його «евристичних» здібностей і до наполегливої дослідницької роботи з подальшою реалізацією обраного проекту та становленням наукової істини.

Потрібно зазначити, що такої позиції дотримуються окремі студенти нашого коледжу, які активно беруть участь у різних заходах, котрі сприяють їхньому інтелектуально-творчому розвитку.

Нещодавно, А. Кособуцька (спеціальність «Соціальна робота», група 2-С) та С. Гаврилюк (спеціальність «Початкова освіта», група 2-Б) долучились до Конкурсу, організованим кафедрою соціології та навчально-науковою лабораторією «Соціологічна лабораторія» ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. В. П. Гетьмана». Він презентував написання есе наступної тематики:

  • - Активна громадянська позиція: привілей чи необхідність?
  • - Чи здатні ті, хто тримається за минуле, побудувати майбутнє?
  • - Люди розкриваються в конфлікті;
  • - В основі кожної держави лежить суспільство;
  • - Я і суспільство: де молоді бажають прикласти свої знання та здібності?
  • - Ідеї правлять світом і викликають потрясіння;
  • - Економіка війни чи війна економік?
  • - Я – майбутнє України;
  • - Інтернет-залежність: реальна загроза чи надумана проблема?
  • - ЗМІ та масова культура: як уберегтись від їхнього негативного впливу?

Роботи мали відповідати певним критеріям: творчий підхід у розкритті теми й оформленні есе, неординарність викладу та ґрунтовність думок автора.

Учасниками зазначеного заходу стало близько 275 осіб. Підведення його підсумків заплановано на 27 лютого. Переможці та номінанти Конкурсу матимуть змогу отримати нагороди та грамоти під час І Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Традиції та новації у розвитку сучасної соціологічної науки: дослідження молодих вчених».

Наші студенти висловили думку, що пропоновані питання є не тільки цікавими для розгляду, а й актуальними. Вони вимагають від молодого покоління замислитись над найбільш значимими для сучасного українського суспільства проблемами та акцентують увагу на відповідальності і ролі кожного представника спільноти у позитивних різновекторних зрушеннях суспільного життя.

Загалом, подібні заходи сприяють розвитку ініціативності та активності студентської молоді, формуванню високого рівня їхньої громадянської культури та патріотизму. І, що не менш важливо, – розкривають її науковий потенціал.

serSNT1 serSNT2